Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Вигідно і людям, і Фонду
Вигідно і людям, і Фонду
Вісті Роменщини
Середа, 01 квітня 2009, 21:14      Ромни, Сумська область

Обслуговування пенсіоне­рів, а саме: виплата пенсій через банківські установи – не просто зміна орієнтирів Пенсійним фондом України, а складова системи заходів, спрямованих на економію пенсійних коштів. Власне, ця новація, що стосується значної кількості мешканців Сумщини, стає вже звичним явищем.

 

Сьогодні законодавством за пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії: через відділення поштового зв’язку або через уповноважені установи банків. І в будь-якому варіанті за доставку пенсії пенсіонер не платить жодної копійки. Більшість людей літнього віку отримує належні їм ви­плати через відділення поштового зв’язку, коли листоноші забезпечують доставку грошей додому. Проте і для банківської установи є обов’язковим забезпечення доставки, за бажанням одержувача, виплат за місцем проживання.

 

Багато пенсіонерів у Ромнах вже давно змогли оцінити переваги, які пропонують банки. Банківські установи зацікавлюють клієнтів-одержувачів пенсій різноманітними бонусами. Це і знижки на ліки в аптеках, і збіль­шення розміру відсотків, які нараховуються на залишки коштів на поточних рахунках, і розширення інших додаткових послуг щодо обслуговування пенсі­онерів, наприклад, оплата комунальних послуг, отримання кош­тів за пластиковими картками, а також забезпечення конфіден­ційності інформації про розмір пенсії й про наявність коштів на особистій пенсійній картці, що є для багатьох пенсіонерів принциповим. Установи банків не тільки забезпечують видачу належних одержувачу виплат у зручний саме для нього час, але й сприяють процесу накопичення пенсіонерами коштів, оскільки залежно від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшується сума нарахованих відсотків.

 

Виплата пенсій через банки вигідна і Пенсійному фонду України, адже банки обслуговують пенсіонерів безкоштовно, а значить, Фонд може зекономити на своїх витратах, пов’язаних із доставкою пенсій. Вивільняються кошти, які можна використати на підвищення розміру пенсій.

 

В умовах сьогодення ПФУ переглядає перелік банків, уповноважених обслуговувати пенсіонерів, з огляду на показники їх  фінансової стабільності. Відбір здійснює спеціальна конкурсна комісія, що складається із представників Міністерства фінан­сів, Міністерства праці та соці­альної політики, Національного банку  й Пенсійного фонду Ук­ра­ї­ни. Поряд з фінансовими показниками діяльності, що має вирішальне значення, також враховуються і кількість відкритих пенсійних рахунків та якість обслуговування пенсіонерів. Чергове її засідання відбулося 24 лютого. Перелік банків, які обслуговуватимуть пенсіонерів на Сумщині, буде доведений читачам після оприлюднення відпо­від­ного рішення конкурсної ко­місії.

 

Олена САВІСЬКО,
заступник начальника головного управління ПФУ
в Сумській області.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop59
konotop59