Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Справу Верхогляда розглянуть у квітні
Справу Верхогляда розглянуть у квітні
Вісті Роменщини
Понеділок, 30 березня 2009, 12:52      Ромни, Сумська область
Саме так вирішив Сумський апеляційний суд 24 березня. Зважаючи на те, що цей вердикт дає шанс на справедливий вирок, мати засудженого Надія Коропова і громадська активістка Надія Карпенко припинили голодування, яким вони підтримали звернення громади Роменщини щодо забезпечення конституційних прав громадян, опубліковане в одному з попередніх номерів газети. Ціною свого здоров’я голодувальники привернули увагу громадськості. Тепер їм необхідна відновлювальна терапія.

 

 
Рідні Сергія Верхогляда вважають це тактичною перемогою, що також дає шанс виправдати порушення законодавства іншим складом суду. Хоча наш земляк відсидів уже майже половину стро­ку, в його справі дуже рано ставити крапку. Так, зокрема, вважає і голова районної ради О.В. Біловол, який погодився прокоментувати  хід резонансних по­дій.

 

– Як, на вашу думку, вплинув відчайдушний крок голодування на хід справи  Сергія Вер­хо­гляда?

 

– Це серйозний, відповідальний, громадянський вчинок жінки-матері. Здавалося б, скільки здатні ще витримати її згорьоване серце, повністю зневірена в пошуках справедливості душа, але сили знайшлися.

 

Я був поряд і відчував, скільки гідності та материнської величі в тому, що, без сумніву, вболіваючи за долю сина, вона, вірна своєму материнському обов’язку, за­стерігає усіх нас: будьте пильні, влада в Україні тримається значною мірою на зневазі до права і закону. Це руйнує людські душі, сіє страх, зневіру у власні сили.

 

Дві жінки зробили свій вибір, захищаючи свободу, честь, гід­ність. Ми знаходимося на переломі – хто переможе: ті, які вважають, що на цьому світі все продається і купується, для яких пишуться окремі закони, не існує конституції і які живуть за принципом “куплю”. На іншій стороні –  сили добра і, на жаль, ще недостатньої єдності, які представлені більшістю людей. Цілу філософію буття підняли не просто голодуючі, а шануючі себе, люблячі життя і майбутнє жінки. Схиляюся перед ними.

 

– У  чому особливості справи?

 

– В її суті підлість і брехня за­цікавлених осіб, фальсифікація, упередженість, тенденційність на всіх стадіях розгляду. Про такі справи говорять: “шита білими нитками”.

 

Для газети “Вісті Роменщини” вперше скажу, що я мав розмову із суддею в Конотопі, яка вела справу Сергія. Двічі вбачаючи недостатність доказів, направляла справу на додаткове розслідування. У випадку повернення справи до неї втретє вона була б закрита з виправдальним вироком Верхо­гляду. І ще суддя сказала, що це її біль. Але справу за­брали в Кролевець, напевно, до так званого “зручного суду” від “незручного судді”. Зробив це голова Апеля­ційного суду п. Луговий, з тільки йому відомих мотивів порушивши, на думку адвоката В.І. Цимбала, фахових юристів, ст. 38 КПК про територіальну підсуд­ність у справі. Коли до цього додати також порушену тим же суддею ст. 54 КПК, що визнав Верховний Суд України, виникає запитання: з якою метою?

 

На мій погляд, дві високопосадові особи фігурують у справі як зацікавлені – одного я назвав, а інший мав контролювати такі дії і давати оцінку, фактично ж була проявлена злочинна бездіяльність.

 

Згідно з пп. 3-4 ст. 121 Конституції України нагляд за додержанням законів органами, що проводять оперативно-розшукову ді­яльність, дізнання, досудове і судове слідство, здійснюють органи прокуратури.

 

– Яким буде наступний крок?

 

– Це залежить від розвитку ситуації і реагування тих, на кого покладені відповідні повноваження. Громади чотирьох районів звернулися до очільників держави, чекаємо адекватної відповіді на цю не просто резонансну, а жахливу подію в регіоні. Серед можливих шляхів, на мій погляд, є:

 

– перенесення справи в іншу область, оскільки в Сумській, як я відзначив, є люди, які особисто зацікавлені в необ’єктивному розгляді. З такою пропозицією до Голови Верховного Суду України В.В. Онопенка звернулися народні депутати України;

 

– притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили злочинні дії, за результатами перевірки Генеральною прокуратурою, до якої також є відповідні звернення.

 

Щиро вірю, що відповідно зреагує голова облдержадміністрації М.І. Лаврик (він перебуває у відпустці). Я особисто його проінформував.

 

Але найбільше сподіваюся на підтримку людей, громади, яка здатна оцінити загрозу і спільно захистити свого сина. Ми з вами перед вибором, коли можливе Шевченкове “А ми дивились і мовчали Та мовчки чухали чуби. Німії, подлії раби...”, “А братія мовчить собі, витріщивши очі”. Але я переконаний, це той випадок, коли українське прислів’я “Один за всіх і всі за одного ” знайде своє підтвердження.

 

З ким народ – з тим і перемога.


Підготував
Денис МЯГКОВИЧ.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

28
28