Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Вчасно і в повному обсязі
Вчасно і в повному обсязі
Вісті Роменщини
Понеділок, 30 березня 2009, 12:35      Ромни, Сумська область

Роботі управління ПФУ в м. Ромни була присвячена прес-конференція, яку провела для місцевих ЗМІ начальник управління Алла Біленко

 

 – Діяльність управління Пенсійного фонду України в м. Ромни протягом 2008 року та в січні-березні 2009 року була спрямована на реалізацію законів України, указів Президента України, стратегій розвитку пенсійної системи, основних пріоритетів роботи Пенсійного фонду України, визначених програмою діяльності уряду, та підвищення ефективності роботи підрозділів з питань пенсійного забезпечення, наповнення бюджету Фонду і раціонального його використання, – зазначила Алла Григорівна. – За минулий рік профінансовано пенсій та грошової допомоги 14349 пенсіонерам міста на 12,7 млн. грн., що на 45,6% більше, ніж у 2007 році. Власними коштами забезпечили виплату пенсій на 60%.

 

Спеціалістами відділів з призначення та виплати пенсій своєчасно проведені масові перерахунки розмірів пенсій згідно із Законом “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, іншими нормативними актами. Також, згідно із заявами пенсіонерів, проведено майже  2 тис. перерахунків пенсій за додатково наданими документами та оформлено 697 нових пенсійних справ. На особистий прийом з питань пенсійного забезпечення звернулося 9374 громадян.

 

– Чи змінився середній розмір пенсії по місту?

 

– Так. Він зріс до 821,38 грн., або на 19,6%.

 

– Скільки роменців отримують пенсії через банки?

 

 – 48% отримують пенсії через банківські установи, що  скорочує поштові видатки Пен­сійного фонду майже на 40 тис. грн. за місяць.

 

– Щоб виплачувати пенсії, необхідно забезпечити вчасне і в повному обсязі отримання внесків. Який стан справ у цьому напрямку?

 

– За звітний рік від платників міста на рахунок Фонду надійшло 77,8 млн. грн., або 100,9% завдання при темпі росту до минулорічних показників 134,6%. За додатковими ставками – 3,2 млн. грн., або 121,8%  плану. Значно скоротилася кількість боржників. Їх число зменшилося на 14 і становить 38.

 

Разом з тим на фоні ряду позитивних зрушень не вирішеною проблемою залишається стан недоїмки по платежах до бюджету Пенсійного фонду, яка при рівні сплати поточних зобов’язань 98,6% за рік зросла на 206 тис. грн. і склала 2709,1 тис. грн.

 

Найбільшими боржниками є ВАТ „Роменське АТП-15948” (125,4 тис. грн.), ПП „Зевс” (119,5 тис. грн.), Роменська філія ВАТ „Харківшляхбуд” ДБУ-29 (110,3 тис. грн.), Роменська НГРЕ ДП „Чернігівнафтогазгеологія” (104,9 тис. грн.). Питання своєчасності сплати нарахованих страхових внесків є вкрай важливим для забезпечення стабільності пенсійних виплат.

 

– Які заходи вживаються до злісних неплатників?

 

– У 2008 році до органів суду подано позовів про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на суму 3877,3 тис. грн. Крім того, виставлено боржникам Фонду 405 вимог про сплату боргу. До винних посадових осіб застосовано 86 адміністративних штрафів на 15,2 тис. грн. За поданням управління розірвано контракт з керівником підприємства комунальної форми власності. До Державної виконавчої служби направлено 148 наказів Господарського суду на 1286,9 тис. грн. та 18 постанов про адміністративні правопорушення на 3,8 тис. грн.

 

Пенсійному фонду самотужки складно вирішувати проблеми з боржниками, тому для поліпшення ситуації було лютневе доручення уряду міністрам, іншим центральним органам виконавчої влади та обласним державним адміністраціям ужити необхідних заходів щодо зменшення заборгованості зі сплати страхових внесків. Крім того, уряд затвердив графіки погашення заборгованості в 2009 році. Це повинно підвищити відповідальність керівників за погашення боргів у терміни, визначені розпорядженням.

 

– У нинішньому році пенсії виплачуються за графіком?

 

– За будь-яких обставин пенсіонери повинні одержувати свої виплати вчасно і в повному обсязі. Тому з метою забезпечення стабільного фінансування пенсійних виплат і недопущення порушення строків виплати пенсій уряд встановив з 1 січня 2009 року чіткі терміни виплати – з 4 по 25 число включно. Пенсії виплачуються різним категоріям громадян у такому порядку: інвалідам війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих військово­службовців, одержувачам пенсій у зв’язку із втратою годувальника, непрацюючим пенсіонерам за віком та працюючим пенсіонерам.

 

Павло КЛЮЧНИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня