Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Пенсії на пільгових умовах
Пенсії на пільгових умовах
Вісті Роменщини
Понеділок, 30 березня 2009, 12:29      Ромни, Сумська область
На пільгових умовах мають право на пенсію за віком незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці.

 

За списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах, жінки – після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

 

 

А також працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад, показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеним роботах, жінки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

 

 

Як видно з вищенаведеного, замало того, що посада чи професія значиться в списках № 1 і № 2. Право на пенсію на пільгових умовах працівник набуває за умови проведення атестації робочого місця на підприємстві. Відповідальність за її своєчасне та якісне проведення покладається на керівника підприємства незалежно від форми власності.

 

 

Детальніше про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці можна дізнатися з постанови Кабміну № 442 від 1 серпня 1992 року або в управліннях праці та соціального захисту населення міськвиконкому (м. Ромни, б-р Шевченка, 8, 3-й поверх, кабінет № 20, тел. 5-16-94) або райдержадміністрації (м. Ромни, вул. Коржівська, 5, кабінет № 14, тел. 2-27-76).

 

 

Юрій ЛАТКОВСЬКИЙ,
головний спеціаліст, експерт з умов праці УПСЗН райдержадміністрації.

 

Валентина ЖМУРКО,
головний спеціаліст відділу праці УПСЗН
міськвиконкому.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

33
33