Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Де громада,там і міць
Де громада,там і міць
Вісті Роменщини
Вівторок, 24 березня 2009, 11:16      Ромни, Сумська область
Ніхто так правдиво, об’ємно, влучно не оцінює факти, як народ. Ось як говорить простолюд про суди: “Карман пустий – суддя глухий”, “З дужим не бийся, з багатим не судись”, “Не бійся закону, а бійся судді”. Про те, що слуги Феміди на шальки терезів натискають пальцем залежно від того, який завбільшки капшук у підсудного, довів і відомий суддя-“засівальник” Ігор Зварич. “Захабаривши” мішки гривень, він цинічно-зухвало заявляв на всю Україну, що, мовляв, колядники посипали грошима. Це ж як потрібно зневажати свій народ, вірити в свою безкарність, щоб отак “косити” під дурника.

 

 

Досить почитати газети, подивитися телевізор, щоб переконатися, що органи правосуддя вже не грішать помилками, а свідомо йдуть на порушення закону.

 

Це загальний постулат. Його можна визнавати, можна й не побачити. Але лише доти, допоки сам громадянин чи то його рідні не зіткнуться із судовою системою. А коли вже потрапив у її круговерть, то хоч і вивільнився, але вже пом’ятий, потіпаний, як коноплі, знищений фізично й морально.

 

Роменці пам’ятають мітинги, які проходили у червні 2007 на захист нашого земляка Сергія Верхогляда. Люди вимагали справедливого розгляду кримінальної справи. Сьогодні 27-річний чоловік відбуває покарання терміном 10 років. І от днями, 16 березня, з ініціативи голови районної ради О.В. Біловола відбулося віче, на яке зібралися депутати районної ради, сільські голови, представники громадськості, духовенства. Прилучилися делегації на чолі з головами районних рад з Бурині, Липової Долини. Розглядалося, здавалося б, буденне питання “Про місце територіальних громад щодо захис­ту конституційних прав громадян”, але знову ж таки воно звичайне, доки не торкається конкретної людини, окремої долі.

 

Голова районної ради О.В. Біловол наголосив:

 

 – Після Майдану-2004 (його підтримало 90% роменців) ми на­діялись, що в країні запанують демократичні процеси, справедливість. Що влада дотримуватиметься букви Основного Закону, в якому наголошується: “Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади є народ… Ніхто не може узурпувати державну владу”. Виявляється, можуть – суди. Наочний приклад маємо в нашому ра­йоні. Городяни, жителі сіл району вже неодноразово збиралися на Роменському майдані й вимагали справедливого суду над Сергієм Верхоглядом. Сподівалися, що так воно й буде. Але вже на судовому засіданні, вперше побачивши голову Апеляційного суду М.Г. Лугового, я зрозумів, що це не слуга правосуддя. Багато чого в його поведінці насторожувало. Матір засудженого Надію Павлівну, зболену горем жінку, він ганяв у залі з місця на місце. Для “помпи” обгородив себе беркутівцями, це для того, щоб показати свою силу, що вони всіх зламають. Суд відбувся за дві години. Справа пішла у Верховний Суд 12 липня 2007 року, а вже слухання у цій інстанції відбулося аж у грудні 2008 року. Як прояснилося згодом з ухвали Верховного Суду, колегія суддів Сумської області під головуванням М.Г. Лугового пішла на грубе порушення кримінально-процесуального кодексу (п. 2 ст. 54), а саме: двічі взяла участь у роз­гляді справи. Запитується: з якою метою? Можливо, з тією, щоб не випустити справу з рук, щоб зробити С. Верхогляда винним.

 

Якщо ми, разом об’єднавшись, не зупинимо протиправних дій суддів, то вони нас знищать. Маємо недавній приклад з історії, коли НКВС, прокуратура, інші органи, об’єднавшись, забирали нас, українців, у табори, поводилися, як з бидлом. Здається, нинішні органи правосуддя від своїх попередників далеко не відійшли.

 

Основою правосуддя є законність. Сергія Верхогляда засу­джено за злочин, якого він, я переконаний, не скоював. Доки чинитиметься таке самоуправство? Наша відповідальність перед Богом і людьми зобов’язує не мовчати, а ставати на захист скрив­джених, виборювати правду. Ми вправі сьогодні вимагати термінового службового розслідування порушень, допущених головою Апеляційного суду Сумської області М.Г. Луговим, та відсторонення його від ведення справи. Справедливість обов’язково переможе.

 

Учасників віче схвилював, зачепив, як мовиться, за живе ви­ступ Олексія Володимировича Біловола. Кожен хотів озвучити свою думку, тому з бажаючих виступити утворилася навіть черга.

 

Г.Ф. Завгородній, старійшина Українського козацтва:

 

– Мені хочеться запитати: доки правоохоронні органи, суди порушуватимуть закони, судитимуть “криво”? Недавнє опитування показало, що лише 4% жителів України довіряють прокуратурі та судам. Це справді страшно. У Державному Гімні звучать такі слова: “Ще не вмерла України і слава, і воля”. Але ж для молодого чоловіка Сергія Верхогляда ця воля померла. Козаки виступали на його захист, але нас не почули. Отож потрібно гукати дружніше, стукати у всі двері, щоб суди служили громаді.

 

Н.Й. Карпенко, голова ра­йон­ної ветеранської організації:

 

– Материнське серце найчутливіше. Заболить у дитини палець, а у матері – серце. А коли страждає безвинна дитина, то потрібно знайти винного у цьому. А завинила судова система. Чому так виходить? А тому, що М.Г. Луговий зі своїми поплічниками бачать нас слабкими. Забуваючи, що разом ми велика сила. Тому я підтримую вимогу відсторонити від ведення справи М.Г. Лугового. Якщо вона не буде виконана, будемо вдаватися до крайніх заходів – безстрокового голодування.

 

І.С. Дипчинська, депутат районної ради:

 

– У мене один син, і мені страшно, що його чекає в майбутньому. Може бути, що, користуючись безкарністю, силові структури схоплять посеред вулиці і безвинного кинуть за ґрати. Щоб цього не сталося, давайте виборювати справедливість громадою, як ось сьогодні. Разом – ми сила.

 

А.Г. Скиба, Хоминцівський сільський голова:

 

– Мені болить інше, але з цієї ж теми. Майнові паї наших колгоспників свого часу розграбували, пустили по миру. Спритні ділки під вивіскою фірми сфабрикували папери, й машина завертілася. Ми пішли шукати правду в місцевих судах, але процес не зупинявся. Розграбування майна продовжувалося. І коли нарешті Харківський Апеляційний суд прийняв рішення на користь колгоспників, майна вже не було. Подібне повторилося і з Сергієм Верхоглядом. Він уже відбув чотири роки покарання, їх вже не повернеш.

 

В.М. Кривогуз, заступник директора Дібрівської школи:

 

– Нас об’єднала проблема не тільки Сергія Верхогляда, а й реформа всієї судової системи. Старожили пам’ятають, як суддів обирали, вони служили народу, звітували про свою діяльність. Я як голова профкому радгоспу ходив на суди і захищав своїх працівників. А нині в судах верховодить одна людина. Вони над громадою і непідзвітні нікому.

 

Ігор Мурий, благочинний церков Роменського району УПЦ КП:

 

– Біда торкнулася не лише Сергія Верхогляда, сьогодні більшість людей не можуть знайти правду в судах. Багато говоримо про любов, але мало віддаємо її своїм ближнім. Прошу не забувати, що над нами є Всевишній і Він, незважаючи на багатство та посади, воздасть кожному по ділах.

 

Надія Коропова, мати Сергія Верхогляда:

 

– Зі своїм горем ми б’ємося, як риба об лід. Але ніхто нас не чує, не звертає уваги. Із судових інстанцій приходять тільки відписки. Страждаю я, діти, внук, а винні ходять на волі. Суддя М.Г. Луговий зневажливо заявив: “Пишіть хоч до самого американського президента, а тут я вершу долі людей”. На супротив цьому беззаконню я оголошую голодовку.

 

Близько трьох годин тривало віче. Виступаючі, не стримуючи емоцій (допекло!), з тривогою, відчаєм говорили про наболіле. У розмові, як у тугому пшеничному снопі, переплелися і тривоги за майбутнє держави, і образи на те, що простий люд у нас незахищений, безправний.

 

Але вже виходили із зали люди іншими. З’явилася надія, що до їхніх слів прислухаються, правда восторжествує. І народ над поро­дженим ним самим дітищем – судовою владою – отримає хоч маленьку перемогу.

 

Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня