Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

ЗВЕРНЕННЯ
Вісті Роменщини
Вівторок, 24 березня 2009, 11:09      Ромни, Сумська область

Президенту України
Ющенку Віктору Андрійовичу

Голові Верховного Суду України
Онопенку Василю Васильовичу

Генеральному прокурору України
Медведьку Олександру Івановичу

Голові Сумської обласної
державної адміністрації
Лаврику Миколі Івановичу

 

 

Ми, депутати районної, міської та сільсь­ких рад Роменщини, представники територіальних громад, громадських організацій, духовенства Роменського, Недригайлівського, Липоводолинського та Буринського районів, обговоривши питання забезпечення конституційних прав громадян на справедливий суд, відзначаємо:

 

В умовах наростання кризових явищ у суспільстві найбільш слабкою ланкою в системі владних відносин залишається існуюча судова система, що породжує упере­дженість та необ’єктивність правосуддя.

 

Закритість судів, їх корпоратизація, непоодинокі випадки використання статусу недоторканих для уникнення від відповідальності породжують вседозволеність і безкарність. У свою чергу це сприяє наростанню негативних тенденцій у суспільстві, вбиває віру в закон, справедливість, ламає долі людей, нищить їхні душі.

 

Це далеко не повний перелік ознак серйозної кризи, потреби радикальної зміни ситуації, незважаючи на заперечення окремих сил про недоцільність цієї роботи в умовах глибокої політичної і соці­альної кризи.

 

Зміни потрібні сьогодні, бо завтра може бути пізно.

 

Підставою і обурливим фактом для такої оцінки, що переповнило чашу тер­піння на Роменщині, стали справа і доля нашого молодого земляка Верхогляда Сергія Миколайовича. Чотири роки він перебуває у казематах незалежної України, звинувачений у жахливому злочині – убивстві, засуджений до 10 років позбавлення волі.

 

Беззаконня, жертвою якого став цей молодий хлопець, виявило всю свою циніч­ну сутність на всіх етапах прохо­дження кримінальної справи, сфабрикованої проти нього: в органах дізнання, слідства, в прокуратурі і, врешті-решт, у суді. Чотирирічна недбалість, поверховість, поспішність та упередженість правоохоронних органів коштують цій людині надто дорого – зламаного життя.

 

Свого часу громада Роменщини заявила про свою позицію акціями протесту, зверненнями до всіх рівнів влади, виступами у засобах масової інформації.

 

Вражає те, що грубі порушення закону у справі Верхогляда С.М. учинив не хто інший, а голова Апеляційного суду Сумської області (він же – голова колегії суддів, що розглядала справу Верхогляда С.М. в апеляційній ін­станції). Всупереч усім нормам кримінального процесу він свідомо пішов на порушення ст. 54 КПК України, внаслідок чого апеляційний розгляд зазначеної кримінальної справи відбувся у незаконному складі суду.

 

Ухвалою Верховного Суду України ухвала Апеляційного суду Сумської області щодо Верхогляда С.М. скасована, справа направлена на новий апеляційний розгляд у той же суд, але в іншому складі суддів. Парадоксальним є те, що цей новий склад суддів призначатиме знову той же голова Апеляційного суду, який тепер уже є зацікавленим у результатах роз­гляду справи.

 

Вершителем долі Сергія Верхогляда і всіх нас залишаються люди, які свідомо чинять беззаконня, але носять при цьому суддівську мантію і до яких слід звертатися «Ваша честь». Розмови про «честь» з таким суддею бути не може.

 

Справа Сергія Верхогляда красномовно свідчить про порушення верховенства права, суддівську некваліфікованість і невідповідність своїй посаді, а також про порушення суддями присяги і відсутність бажання керуватися Конституцією.

 

Переконані, що в правовій державі судді зобов’язані відповідати за свої незаконні ухвали, постанови і рішення – тільки персональна відповідальність дасть можливість прийти в країну справжньому правосуддю.

 

Враховуючи вищезазначене, відповід­но до ст. 5 Конституції України, яка визначила народ носієм суверенітету і єдиним джерелом влади, а також на підставі статей 6, 8, 29, 40, 55, 62 Основного Закону України, враховуючи існуючу в державі загрозу узурпації влади однією із її гілок, реальне попрання прав та свобод громадян  України, вимагаємо:

 

негайного відсторонення від виконання службових обов’язків голови Апеляційного суду Сумської області Лугового М.Г. на період проведення службового розслідування щодо допущених ним порушень закону у справі Верхогляда С.М.

 

Вважаємо за необхідне зажадати:

 

- від Президента України Ющенка В.А. вжити негайних заходів щодо реформування судової системи в Україні з метою запровадження справжнього правосуддя, персональної відповідальності кожного судді за допущені свавілля та беззаконність;

- від Голови Верховного Суду України Онопенка В.В. термінового службового розслідування порушень, допущених головою Апеляційного суду Сумської області Лугового М.Г., та відсторонення його на цей час від виконання обов’язків голови суду;

- від Генерального прокурора України Медведька О.І. невідкладного реагування на факти беззаконня у судах Сумської області, ретельної їх перевірки та поновлення порушених прав громадян;

- від голови Сумської облдержадміністрації Лаврика М.І. надання оцін­ки правоохоронним органам області щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

 

Депутати всіх рівнів, громадськість Роменщини, Недригайлівщини, Буринщини, Липоводолинщини щиро сподіваються, що справедливість неодмінно переможе. І це буде наша спільна перемога.

 

Прийнято одноголосно
263 учасниками зібрання.

 

За дорученням учасників зібрання
голова Роменської районної ради
Сумської області       
О.В. Біловол.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

39
39