Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Посівної ніхто не відміняв
Посівної ніхто не відміняв
Вісті Роменщини
Вівторок, 24 березня 2009, 10:41      Ромни, Сумська область
Весна вже не тільки на календарі, а й у думках та планах хліборобів. За зиму механізатори по-справжньому знудьгували за землею, за звичною роботою біля неї. Посівної ніхто не відміняв. Про те, як хлібороби готуються до весняно-польових робіт, розповідає головний агроном управління агропромислового розвитку РДА Микола Володимирович Задерей:

 

 – Під ярий клин плануємо зайняти 54460 гектарів, це десь на рівні минулого року. Площі засіємо зерновими, кормовими і технічними культурами.

 

Основою підвищення врожаїв здавна вважають якісний посівний матеріал. У нинішньому році в цьому питанні сільгосппідприємства попрацювали добре. Насіння припасено 3913 тонн (105% потреби). З нього елітного маємо 415 тонн, І-ІІ репродукцій – 3293 тонни, ІІІ – 205 тонн. У районі працює 6 паспортизованих насіннєвих господарств. Тому є широкий вибір матеріалу.

 

Однак такі сільгосппідпри­ємства, як ЗАТ ім. Щорса, ДГ “Іскра”, ВСК ім. Браташа, не всі площі засівають якісним насінням.

 

 – Добре колосяться хліба на тих землях, які отримали вдосталь органічної та мінеральної поживи.

 

 – Це незаперечно. Однак через “згортання” тваринницької галузі органіку виробляють далеко не у всіх господарствах. Тому все ширше застосовуються мінеральні добрива. За розрахунками спеціалістів, їх потреба на весняно-польові роботи становить 14950 тонн, з розрахунку 75 кілограмів діючої речовини на гектар. Сьогодні на складах знаходиться 5242 тонни мінеральної поживи. Найбільша її кількість у таких господарст­вах, як ФГ “Урожай”, ЗАТ “Нове життя”, ДП “Інтер-Агро-Трейд”, ТОВ “Українські аграрні інвестиції”. В останньому вже проводять під­жив­лення озимих, роботи виконано на 1000 гектарів.

 

 – А який, до речі, стан озимих у районі?

 

 – Під цими культурами зайнято 23858 гектарів, стан посівів на даний час добрий та задо­вільний. Якщо вдасться підживити рослини, провести боротьбу з хворобами та шкідниками, то можна сподіватися на добрі врожаї. Засобами захисту рослин сільгосппідприємства забезпечені на 22% потреби. І придбати їх при різкому “стрибку” цін буде проблематично.

 

 – Як ремонтують трактори, причіпний інвентар?

 

 – Роботи активізувалися вже весною, коли дещо підвищилися ціни на зерно і господарства почали реалізувати збіжжя. Станом на 1 березня трактори полаго­джено на 78%, причіпний інвентар – на 84%. Але маємо окремі сільгосппідприємства (ТОВ "Агрофірма “Біловоди”, ДП “Інтер-Агро-Трейд”, ТОВ “Агрофірма “Лан”, ДГ “Агрофірма “Надія”), де трактори, дискові борони, сівалки полагоджено на 85-100 відсотків. Добре підсобило сіль­госп­виробникам Роменське під­приємство “РемТехМаш”, яке без­відмовно і якісно виконує всі їхні замовлення. На “пік” посівної є домовленість, що трудівники підприємства працюватимуть без вихідних.

 

Слід відзначити, що протягом останніх років у господарства надходить і нова техніка. Торік її придбано на 20 мільйонів гривень. Це позитивно позначиться на проведенні посівної.

 

 – Щоб виконати такий великий обсяг робіт, потрібні кошти. Звідки планується їх надходження?

 

– Сьогодні з фінансуванням посівної є певна проблема. На проведення повного обсягу сільгоспробіт потрібно 94,4 млн. гривень. 64 млн. грн. забезпечують самі сільгосппідприємства, 30,3 – це позички банків. Зараз формуються партії зерна, які будуть реалізовані через Аграрний фонд України. Продають зерно ФГ “Урожай”, Світлани Кривозуб, ДГ “Агрофірма “Надія”, ЗАТ ім. Тельмана, ДП “Інтер-Агро-Трейд” та інші. Від реалізації збіжжя планується одержати 13,7 мільйона гривень.

 

Успіх на посівній залежить від організації робіт безпосередньо в господарствах. І керівник, і рядові працівники повинні трудитися в одній упряжці. Важливими є матеріальні, моральні стимули. Саме на весняних роботах закладається основний фундамент майбутнього врожаю.

 

Розмову записав
Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння