Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Тарифи – питання політичне?
Тарифи – питання політичне?
Вісті Роменщини
Вівторок, 24 березня 2009, 10:28      Ромни, Сумська область
Другому засіданню тридцять першої сесії міської ради п’ятого скликання, яке провів міський голова Павло Помаран, передували акції протесту, що тривали перед міськвиконкомом. Частина роменців під прапорами з символікою НСНУ, Партії захисників Вітчизни, Народної Партії, Соціалістичної партії України ви­магали відмінити рішення виконкому про погодження підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення. На необхідності такого кроку наголошували депутати Надія Гора, Андрій Жарий, Микола Коцупій, Зоя Солярик та інші. За зменшення вартості водопостачання виступав також їх колега Іван Хоменко. Він пропонував інший шлях зниження ціни послуги. Протилежної точ­ки зору дотримувалися пра­цівники ПП „Еліпс” та його до­чірніх підприємств, зазначаючи, що без нових тарифів неможливо забезпечити постачання води в місто, гідну оплату праці трудовим колективам.  Аргументів, як і емоцій, вистачало обом сторонам. Доповнювали картину вигуки типу „Ганьба!” та плакати „Немає тарифів – немає води” і т.п. Перед самим початком засідання учасникам акцій запропонували дочекатися результатів розгляду питання про тарифи на сесії міської ради.

 

Після дискусії щодо правомірності й відповідності регламенту порядок денний доповнився двома питаннями, запропонованими Миколою Коцупієм: „Про розгляд протесту прокурора від 6.02.2009 р. № 51 на рішення тридцятої сесії міської ради п’ятого скликання від 30.01.2009 р. „Про депутатський запит Коцупія М.М. щодо розгляду рішення виконкому від 28.01.2009 р. № 10 „Про погодження тарифів на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення, які надаються населенню та бюджетним організаціям дочірні­ми підприємствами „Аква-сервіс” і „Сток-сервіс” ПП „Еліпс”, та „Про скасування рішень виконкому №№ 57 і 58 щодо погодження тарифів на водопостачання і водовідведення, які надаються дочірніми підприємствами „Аква-сервіс” і „Сток-сервіс” ПП „Еліпс”. В озвучених проектах рішень пропонувалося відхилити протест, відмінити вищеназвані рішення виконкому (підтримали Андрій Жарий, Віктор Храпатий, Пилип Кравчук та інші).

 

Іван Хоменко запропонував об’єднати дочірні підприємства й знизити до мінімуму орендну плату й завдяки цьому зменшити тариф на водопостачання.

 

Надія Гора озвучила вимоги протестуючих проти зростання тарифів: скасувати рішення виконкому №№ 57 і 58 про підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення, розірвати договори про оренду комунального майна з ПП „Еліпс”, створити комунальне підприємство.

 

– На жаль, зараз формування тарифів набирає політичного забарвлення, хоча визначальним має бути те, наскільки вони економічно обґрунтовані, – зазначила під час обговорення начальник управління ЖКГ обл­держадмі­ні­страції Ірина Зеленська. – Враховуючи позитивний висновок державної інспекції з контролю за цінами, тарифи в Ромнах на водопостачання – обґрунтовані. Якщо ж депутати приймуть рішення про зменшення тари­фів, то вони повинні будуть вказати, яким чином компенсуватимуться втрати підпри­ємства.

 

На тому, що правильність роз­рахунків підтверджена спеці­алістами з контролюючого органу, наголошував і керівник ПП „Еліпс” Армен Агаханян. 

 

Проте апелювання до авторитету фахівців інспекції з контролю за цінами було марним і, навіть на мій погляд, викликало протилежний очікуваному результат.

 

А от непідвищення вищеназваних тарифів протягом двох попередніх років (на чому теж наголошував Армен Агаханян) стало тими добрими намірами, що „вимостили дорогу до пекла”: кількаразове подорожчання постачання води та ще й на фоні негараздів у світовій економіці, а значить, і в українській викликало закономірний протест з боку роменців. Поступове підвищення тарифів за ці два роки теж, зрозуміло, не зустрічали б оплесками, але воно хоча б виявилося не таким відчутним.

 

„Ненормальна” – так охарактеризував ситуацію керівник проекту TACIS Бернар Фролішер. Рішення повинно знаходитися в економічній, а не політичній площині, переконаний він (у Франції, можливо, й так, а у нас політичним може стати навіть питання знищення колорадського жука – авт.). Крім того, знижуючи тариф навряд чи вдасться підвищити якість послуги, тож зусилля краще зосередити на підвищенні рівня життя.

 

Результати поіменного голосування виявилися очікуваними (вони будуть надруковані у наступному номері „ВР”). Якщо протест прокурора відхилили переважною більшістю, то для відміни рішень виконкому традиційно не вистачило кількох голосів.

 

Після невдачі ряд народних обранців покинули зал засідань, тож заплановані питання так і не були розглянуті, їх перенесено на наступну сесію.

 

Павло КЛЮЧНИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв