Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Не забудьте задекларувати
Не забудьте задекларувати
Вісті Роменщини
Вівторок, 24 березня 2009, 09:50      Ромни, Сумська область
Про декларування громадянами своїх доходів за минулий рік йшла мова на прес-конференції, яку провела для місцевих ЗМІ начальник Роменської МДПІ Вікторія Гончаренко.  

 

– Вікторіє Леонідівно, у який термін подаються декларації та де громадяни можуть отримати необхідні бланки?

 

– Декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2008 році, подаються податковій ін­спекції до 1 квітня 2009 року. Бланки декларацій та консультації щодо їх заповнення надаються безкоштовно, їх можна отримати у залі на другому поверсі чи в кімнаті № 5 інспекції.

 

– Чи всі повинні подавати декларації?

 

– Ні, громадяни, котрі не от­ри­мували доходів чи отримували їх виключно від податкових агентів, декларації не подають. У таких випадках їх обов’язок щодо подання декларацій вважається виконаним.

 

– Назвіть основні випадки, коли платники податків зобо­в’язані подавати декларації.

 

– Зокрема, це необхідно зробити у разі отримання доходів у вигляді успадкованого майна, іноземних доходів, отримання призів, подарунків, коштів при проведенні рекламних акцій, от­ри­мання доходів від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання в оренду майна, продажу чи надання інших послуг неподатковим агентам, отримання виграшів у гральних закладах, недержавної лотереї, отримання цільової матеріальної допомоги, що не використана і не повернута, страхових кош­тів на заміщення втраченої вартості, які не використані за призначенням, отримання об’єктів власності, що надавались для досліджень та не повернуті чи не викуплені, наявності заборгованості, по якій минув термін позовної давності, недоплати податку при звільненні.

 

– Який механізм отримання податкового кредиту по податку з доходів фізичних осіб?

 

– Потрібно подати декларацію про майновий стан та доходи за 2008 рік і заповнити додатки № 1 (перелік витрат) та № 2 (розрахунок). До переліку витрат, що дають право на отримання податкового кредиту, входять: вартість державних послуг, включаючи і державне мито, пов’язаних із усиновленням дитини, ви­трати під час штучного запліднення, незалежно від того, перебуває людина у шлюбі із донором чи ні, кошти, сплачені за навчання платника податку або члена його сім’ї першого ступеня спо­ріднення, але не більше 890 грн. за кожен повний чи неповний місяць навчання у звітному році, частина суми процентів за іпотечним кредитом на придбання чи будівництво житла, визначеного платником податку як основне місце проживання, сума кош­тів або вартість майна, переданих неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні, в роз­мірі не менше 2-х та не більше 5-ти відсотків від суми його загального оподатковуваного доходу за 2008 рік, витрат платника податку на сплату за власний рахунок страхових внес­ків, страхових премій, пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договором довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, що не перевищує (у розрахунку на кожен повний чи неповний місяць звітного року, протягом якого діяв договір страхування) 890 грн. (для платника податку) чи 445 грн. (для члена сім’ї першого ступеня споріднення).

 

– Чи є якісь обмеження щодо отримання податкового кредиту?

 

– Він може бути нарахований лише резидентам України, які мають індивідуальний ідентифікаційний номер. Загальна сума не може перевищувати  суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного ним протягом звітного податкового року як заробітна плата. Тобто однією з умов отримання податкового кредиту є отримання не будь-яких оподатковуваних доходів, а лише заробітної плати.

 

Петро КАРАБУТ.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

19
19