Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Як виконуються розпорядження
Як виконуються розпорядження
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 11:55      Ромни, Сумська область
Відбулася оперативна нарада, яку провів т. в. о. голови райдерж­адміністрації П.М. Кривогуз. Про хід виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 7.05.2004 р. “Про затвердження заходів щодо реалізації в районі державної полі­тики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2004-2010 роки” інформував головний спеці­аліст юридичного відділу апарату РДА С.В. Галенко.

 

Як відзначив виступаючий, наркоманія набуває ознак епідемії, поширюється по всьому світу, в тому числі й в Україні. За офіційними даними, в нашій країні вживає наркотичне зілля 100 тисяч чоловік, а насправді цифра в 10-12 разів більша. Не оминуло це й Роменщину. На обліку в Першій обласній спецлікарні перебуває 29 наркоманів із сільської місцевості, 93 – з міста. Міліціонерами разом з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділами освіти, у справах молоді та спорту РДА, медичними працівниками по­стійно здійснюються оперативно-профілактичні операції на предмет виявлення фактів незаконного обігу та вживання наркотичних речовин. Проведено акції по запобіганню негативним явищам у молодіжному середовищі  “Молодь та здоровий спосіб життя”, “Анти-СНІД”, 13 засідань на загальних батьківських зборах, 15 бесід з підлітками. Щороку в школах проходить тиждень боротьби зі СНІДом. При ЦРЛ відкрито відділення медико-соціальної допомоги дітям та молоді “Клініка, дружня до молоді”. У навчальних закладах працюють наркопости.

 

У селах торік виявлено 5 фактів збуту наркотиків, 4 – їх зберігання. Також зафіксовано 2 наркотичних кубла. Це свідчить про те, що роботу щодо цього питання потрібно поліпшити.

 

В обговоренні виступили лікар-нарколог Л.О. Єршова, директор районного центру соці­альних служб для сім’ї, дітей та молоді В.М. Татарінов та інші.

 

Другим питанням стояло “Про виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 15.11.2007 р. “Про затвердження комплексних заходів щодо зменшення мертвонароджуваності та смертності дітей до року в Роменському районі” за підсумками 2008 року”.

 

 – У районі працює комісія щодо розгляду випадків материнської та дитячої смертності, яка проводить детальний аналіз всіх складових для того, щоб попередити такі неприємності в майбутньому, – наголосив у своєму виступі начальник відділу охорони здоров’я РДА Л.Г. Косолап. – Хоча статистичний показник дитячої смертності у сільській місцевості невеликий, а саме: 3,5 на 1000 дітей (в області – 9,9), але ми зобов’язані працювати  краще. Торік не було і материнської смертності. Особливу увагу звертаємо на матерів, які знаходяться в складних життєвих обставинах. Бригади лікарів-педі­атрів відвідують жителів сіл. Минулого року проведено 33 виїзди, оглянуто 3352 дітей. Виявлено 631 хвору дитину.

 

Покращується матеріально-технічна база в закладах, де надають допомогу під час пологів. За кошти районного бюджету при­дбано апарат ультразвукової діагностики. У пологовому відділенні працює реанімаційний комплекс “Малютка”. За рахунок центральних поставок МОЗ України при­дбано медичного інвентаря на суму 140 тис. грн. Однак все вирішують кадри, а ЦРЛ укомплектована лікарями-педіатрами та акушерами-гінекологами лише на 77%. Щоб молоді спеціалісти приїздили у район, слід вирішувати соціально-житлове питання. Над цим потрібно працювати.

 

Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

6
6