Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Реформування триває
Реформування триває
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 11:46      Ромни, Сумська область
З якими здобутками зустрічають професійне свято комунальники Ромен, розповідає заступник начальника головного управління міського господарства Ярослав Яцкевич.

 

– Житлово-комунальне господарство міста в минулому році продовжило рух шляхом подальшого реформування, – зазначив він. – Першочергова увага приділялася заміні застарілого технологічного обладнання, запровадженню енергозберігаючих технологій. Вагомою підмогою у проведенні робіт стали державні субвенції, обласні кошти, участь міста в проекті „Сталий територіальний розвиток в Україні”, що фінансується Європейським Союзом.

 

Загалом на виконання різних програм у комунальній сфері в 2008 році використано 6 млн. 745 тис. грн., у т. ч. субвенції з державного бюджету – 947,8 тис. грн. та з цільового Фонду розвитку інженерно-транспортної  і соціальної інфраструктури області у складі спеціального Фонду обласного бюджету за участю ВАТ “Укрнафта” – 587,8 тис. грн.

 

– Кілька слів про реалізацію заходів з енергозбереження.

 

– На виконання державної програми з енергозбереження використано 1 млн. 148 тис. грн. Проведена реконструкція котельні на вул. Щучки, 6, де встановлено два котли ВК-22 потужністю 1 мвт. Це дасть змогу заощадити 80 тис. м3 газу. Також з метою економії витрат ліквідовано котельню на вул. Соборній, 14.

 

Закінчено будівництво тепломережі на вул. Гетьмана Мазепи довжиною 660 метрів з попередньо ізольованими трубами.

 

Тривають роботи з реконструкції котельні на вул. Київській з встановленням трьох сучасних котлів КОЛВІ-650, збудована тепломережа довжиною 250 метрів. Це дозволить переключити чотири житлові будинки, що опалювались від підприємства “Філія “Роменський молочний комбінат” ПП “Рось”.

 

Також реконструйовано котельню й забезпечено автономне опалення в дитячому садку № 6 на вул. Артема. Економічний ефект – 2 тис. м3 природного газу, або 3,8 тис. грн. за опалювальний період.

 

Встановлено 20 лічильників тепла в житлових будинках.

 

– Одним із життєво важливих питань є забезпечення роменців якісною питною водою. Що зроблено в цьому напрямку?

 

– Зокрема, на Процівському водозаборі споруджується станція знезалізнення води. Торік на об’єкті освоєно 264,1 тис. грн.

 

Продовжувались роботи з реконструкції міських очисних споруд.

 

Останнім часом інтенсивно будуються водопроводи в різних мікрорайонах міста, де занітрачені водоносні горизонти.

 

У минулому році побудовано 6,3 км водопроводу в Каховському мікрорайоні на вулицях Овсяннікова, Весняній, К. Зеленко, Генерала Карпова, Бажанова, Гагаріна, Линьова, Некрасова з провулками загальною кошторисною вартістю близько 800 тис. грн., з яких 160 тис. грн. оплачено з міського бюджету. Забезпечено централізоване водопостачання близько 600 родин.

 

За кошти мешканців прокладено водопроводи на вул. Фрунзе з провулками, Червонопрапорній загальною протяжністю 2,5 км. Підключено до міських водопровідних мереж 3,5 км побудованого раніше водопроводу у Лозівському мікрорайоні.

 

– Ще одна нагальна проблема – ремонт автошляхів і ос­вітлення вулиць Ромен.

 

– Торік проведено ямковий ремонт 5,5 тис. кв. м дорожнього покриття вулиць міста на суму 829,3 тис. грн.

 

Встановлено 136 сучасних енергозберігаючих світильників на вулицях Сумській, Полтав­ській, Соборній, б-рі Шевченка.

 

Виконано будівництво бетонного покриття на Базарному спуску. Проведено частковий підтримуючий ремонт мосту через річку Роменка.

 

– Помітними подіями в житті міста стали очистка річки Сули і реконструкція стадіону.

 

– Безумовно. Згідно із проектом „Відновлення і підтримка сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Сула в Роменському районі” виконано днопоглиблювальні роботи на ділянці 150 метрів річки Сула на суму 612,3 тис. грн.

 

Значна робота проведена і з реконструкції міського стадіону. Встановлено 871 пластмасове сидіння на центральній трибуні, збудовано 184 метри залізобетонної огорожі.

 

– Ярославе Степановичу, ви вже згадували про реалізацію в Ромнах проекту „Сталий територіальний розвиток в Україні”. Ним, зокрема, передбачено отримання спецтехніки й обладнання, частина вже надійшла.

 

– Так. Проектом передбачено придбання для громади міста спецтехніки, обладнання та матеріалів на суму 2,75 млн. євро. Вже проведено тендер й визначено компанії, що їх поставляють. Вони переважно чеські, поль­ські, турецькі, італійські, французькі й, звичайно, вітчизняні.

 

Станом на 15 березня на­дійшли комп’ютерна техніка і геоінформаційна система, 2 вакуумні автомобілі, каналізаційно-промивна машина, 2 автомобілі для обладнання під ремонтні майстерні (Газель), 2 крани на базі автомобіля МАЗ, 2 одноковшові екскаватори, 2 екскаватори ЕК-12, самоскид КамАЗ, екскаватор KOMATSU, компактор для роботи на міському звалищі, заправна станція, 12 зйомних блок-контейнерів об’ємом 30 і 12 м3, 400 контейнерів металевих об’ємом 750 л, 1000 м кабелю.

 

Співпраця в рамках Проекту продовжується. Однак для повної його реалізації в 2009-2010 роках на виготовлення проектно-кошторисної документації, виконання будівельно-монтажних робіт, обладнання сміттєвих майданчиків і приміщень потрібно близько 15 млн. грн.

 

– Перелічене та й багато не згаданих робіт, планів і задумів не були б реалізовані, якби не трудові колективи підприємств комунальної сфери. Коли все добре, їх роботу не завжди помічають, згадують же зазвичай під час аварій чи збоїв у функціонуванні складного механізму житлово-комунального господарства. У переддень професійного свята назвіть кращих з тих, хто своєю щоденною нелегкою працею забезпечує життєдіяльність міста.

 

– Це, зокрема, Вадим Лут, водій ПП „Комунсервіс-Д”, Сергій Римаренко, слюсар аварійно-відновлювальних робіт ДП „Сток-сервіс”, Микола Корнієнко, слюсар-сантехнік КП „Житло-Експлуатація”, Інна Самойленко, двірник ПП „Марс”, Антоніна Суходольська, головний бухгалтер ГУМГ, Олександр Чорной, оператор котельні КП „Ромникомунтепло”, Олександр Пилипенко, слюсар аварійно-відновлювальних робіт КП „Ромнитеплосервіс”, Олександр Коваленко, вантажник ПП „Міськдорсервіс”, Анатолій Марченко, слюсар відновлювальних робіт ДП „Аква-сервіс”, Людмила Сенянська, наглядач кладовища та багато інших.

 

Вітаю всіх з Днем працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення і зичу всіляких гараздів.

 

Спілкувався
Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

16
16