Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Козацькому роду нема переводу
Козацькому роду нема переводу
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 11:41      Ромни, Сумська область
Роменщину можна по праву вважати колискою козацтва Гетьманщини. Ще в 1648 р. Роменська козацька сотня стала однією з найчисельніших. Вона брала активну участь у визвольних походах Б. Хмельницького, І. Мазепи, відважно захищаючи право укра­їнського народу на власну державу. Вся Україна знає і шанує велетня фізичної сили і морального духу П. Калнишевського, нашого ідейного і духовного наставника, мученика за козацькі вольності, канонізованого на соборі УПЦ КП в липні 2008 р.

 

На щастя, на Роменщині і нині відроджується козацький дух, насамперед завдяки таким патріотам України, як наш земляк, один із засновників сучасного українського козацтва на Сумщині Георгій Федорович Завгородній, генерал-осавул, старійшина Українського козацтва, багаторічний член Ради старійшин Українського козацтва, отаман Роменського районового козацького товариства.

 

Георгій Федорович народився на Дніпропетровщині, та вже понад 40 років живе і працює на Роменщині. Весь час він наполегливо пропагує кращі традиції наших мужніх пращурів, виховує молодь у дусі козацького лицарства, своєю активною громадянською позицією бореться за утвер­дження української державності, за чесну і справедливу владу на всіх її щаблях, за демократичні перетворення у всіх сферах життя українців.

 

Майже жоден героїко-патріотичний захід Роменського козацтва не проходив без організаторської участі Георгія Федоровича. І не тільки. Як член Ради старійшин, він активний учасник багатьох всеукраїнських заходів козацтва за участю Президента України Віктора Ющенка.

 

За багатолітню роботу по відродженню традицій нагороджений козацькими орденами четвертого ступеня “Віра”, третього ступеня “Честь”, другого та першого ступеня “Слави”, “Івана Богуна”, “Покрови Пресвятої Богородиці”, а також чотирма медалями колишнього СРСР та зарубіжною медаллю, 5 років обирався суддею Вищого Суду козацької честі.

 

За значний особистий вклад у підтримку і розвиток Української церкви в 2003 р. Георгій Завгородній нагороджений Благословенною Грамотою Патріарха УПЦ КП Філарета.

 

Г.Ф. Завгородній – це людина, про яку кажуть: “Особистість”. Майже ніхто не сприймає його нейтрально – або люблять, або ненавидять. Більше, звичайно, люблять. Не люблять його ті, хто не любить нічого українського, відверті україножери.

 

Георгій Федорович – людина неординарна. Він добре володіє почуттям гумору, з ним цікаво спілкуватися. А ще він ерудит, що є нетиповим для всіх. Чудово знає правдиву історію України, особливо події гетьманського періоду, цікавиться сучасною нелегкою долею нашого народу, болісно переживає за стан політичного і економічного життя українців.

 

13 березня Георгій Федорович відзначив своє 70-річчя. Тож хочеться попросити зозулю, щоб вона ще довго не припиняла відлік років цій людині, справжньому патріоту України. Щастя і здоров‘я Вам, пане козацький генерале!

 

Слава Україні!
Героям – слава!

 

Пилип КРАВЧУК,
Надія ГОРА,
депутати міської ради.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

36
36