In order to view this page you need Flash Player 9+ support!
Електроальтернатива блакитному паливу |
Вісті Роменщини |
Вівторок, 17 березня 2009, 11:33 Ромни, Сумська область |
Про енергозбереження й пошук альтернативи для традиційних видів палива вже неодноразово йшлося на сторінках нашого часопису. Цю надзвичайно актуальну тему, враховуючи реалії сьогодення, продовжує інтерв’ю з приватним підприємцем, представником фірми „Аледо” Мирославом Воскресою.
– Ви пропонуєте роменцям обладнання, що замість звичного газу використовує для опалення приміщень електроенергію. Чому? – У зв’язку з постійним подорожчанням блакитного палива все більш вигідним стає використання саме електроенергії. Особливо вночі, коли з’являється її надлишок, а значить, вартість відчутно знижується. Це дає можливість забезпечити тепло і затишок в оселі чи на роботі за менші кошти. До того ж на сьогодні електричний струм найбільш безпечний та екологічно чистий вид енергії.
– Як давно працюєте в Ромнах?
– Реалізуємо електрообладнання в нашому місті з липня минулого року, а загалом в Україні фірма „Аледо” діє з 1993 року.
– Ви лише реалізуєте обладнання чи й встановлюєте його?
– Разом із ще однією фірмою-партнером виконуємо роботи, як кажуть, під ключ. Ми встановлюємо й монтуємо безпосередньо елементи системи опалення, а вони займаються оформленням документації, отриманням необхідних дозволів та монтажем електропроводки, підключенням до електромережі та ін.
– Нині, коли ситуація змушує рахувати кожну копійку, в скільки у середньому обійдеться встановлення електроопалення в трикімнатній квартирі?
– В середньому десь 18-20 тисяч гривень. Поза сумнівом, сума немаленька. Але затрати швидко окупляться. Наведу такий приклад. Ми змонтували систему електроопалення у магазині „Мінімаркет” у дев’ятиповерхівці, що поблизу колишнього кінотеатру імені Чапаєва. Площа закладу торгівлі – 282 квадратних метри, висота стін – 3,5 метра. Коштувало це шістдесят тисяч гривень. У грудні затрати на опалення одного квадратного метра склали всього три гривні. А коли були б підключені до централізованої системи опалення, то платили б аж 11 гривень. Зараз, коли газ подорожчав, різниця стане ще більш відчутною. При цьому варто врахувати, що нічний тариф для юридичних осіб – 15 копійок за кіловат/год., а для фізичних осіб він ще менший – 8 копійок кіловат/год., тож громадянам за електроопалення домівок доведеться платити ще менше.
– Окрім вищеназваного магазину, де ще на Роменщині ви встановлювали електрообладнання?
– У фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Пустовійтівка, Ведмеже, в магазині-кафе у Хмелові, зараз монтуємо його в магазині у мікрорайоні Засулля.
– Скільки часу необхідно, щоб встановити обладнання?
– У трикімнатній квартирі можна зробити за два дні. До речі, всі необхідні розрахунки стосовно витрат наші спеціалісти зроблять безкоштовно. У ФАПі у Ведмежому безпосередньо систему встановили за день, а електророботи тривали ще три дні. Загалом саме підключення до електромережі, оформлення необхідної документації займає левову частку часу. Не можу не сказати й про ентузіазм і згуртованість громади села Ведмеже. Багато допоміжних робіт виконали методом народної толоки. Напевно, кожен розумів: тепло й затишок у медичному закладі підуть на користь усім.
– Який гарантійний термін функціонування системи опалення?
– У Німеччині подібні системи працюють не менше тридцяти років. В Україні встановлене ще в 1993 році обладнання теж діє без збоїв. Хочу зазначити, що ми перший рік здійснюємо технічний супровід. За необхідності коригуємо роботу обладнання.
– Кілька слів про особливості системи електроопалення, яку пропонуєте роменцям.
– В її основі лежить властивість матеріалу магнезит спочатку накопичувати тепло, а потім поступово його віддавати. Він не контактує з повітрям, тож не спалює кисень. Рівень тепловіддачі встановлюється простим у використанні регулятором. Простота конструкції робить обладнання безпечним і надійним. Розмову вів Петро КАРАБУТ. |