Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини За покликом душі та серця
За покликом душі та серця
Вісті Роменщини
Субота, 16 березня 2013, 07:09      Ромни, Сумська область
У народі кажуть: не місце  прикрашає людину, а людина місце. Тільки чесною, сумлінною працею мож­на здобути авторитет і повагу в трудовому колективі. Саме цих принципів дотримується З.В. Степаненко. Ось уже 20 років вона обіймає посаду начальника служби в справах дітей при Роменській РДА. Очолюваний нею колектив складається лише з чотирьох працівників, але обсяг робіт у селах району доводиться виконувати великий.

– Опікуємося дітьми-сиротами та дітьми, які позбавлені батьківського піклування, – розповідає Зінаїда Володимирівна, – а також тими хлопчиками та дівчатками, що потрапили в складні жит­тєві обставини. Їх у районі перебуває на обліку 128 осіб. Здій­снюємо супровід від народження дитини до досягнення нею 18 років. Прослідковуємо, як вони навчаються, виховуються, допомагаємо влаштуватися на роботу, забезпечуємо житлом. Повсякчас про­водимо профілактичну роботу з попередження правопорушень, пропагуємо здоровий спосіб жит­тя.

Зінаїда Володимирівна на­родилася в м. Миколаїв у родині суднобудівників. Там же закінчила школу, педагогічний інститут. Бути вчителем мріяла ще з дитинства. У школі була активісткою, як тоді називали, піонервожатою, шефствувала над учнями молодших класів. Тому у виборі професії сум­нівів не було.

Склалося так, що Зінаїда Володимирівна (вчителька математики) з самого початку свого трудового шляху працювала в школах-інтернатах, тобто навчала дітей, обділених долею. Викладацька робота в цих закладах має свою специфіку. Набуті знання та досвід допомагають виконувати нинішні обов’язки. Рідне місто Миколаїв було примітним і в іншому плані: тут вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Володимиром, кадровим військовим, який проходив службу на судноверфі. А вже після виходу Володимира Павловича на заслужений відпочинок сім’я переїхала в м. Ромни – на малу батьківщину чоловіка.

Робота за покликанням приносить Зінаїді Володимирівні задоволення, а якщо так, то хочеться більше працювати, бути другою матір’ю для знедолених дітей. Не секрет, що до таких хлопчиків та дівчаток потрібний особливий підхід. Доводиться переконувати, роз’яснювати, що вони ось у такій-то ситуації неправі. Потрібно виховний процес провести так, щоб не поранити вразливу дитячу душу. І це їй вда­ється. За відмінне виконання службових обов’язків вона неод­норазово нагороджувалася дипломами, грамотами ра­йонної та обласної державних адміні­страцій. А в минулому році відзначена Подякою Міні­стер­ства соціальної політики України.

Склалося й сімейне життя. Разом із чоловіком вирос­тили сина й дочку, обом допомогли здобути вищу освіту. Нині вони працюють. А донька Олена ще й радує рід­них і трудовий колектив ПрАТ «СБК» піснями. Мати ж, на відміну від доньки, має інше хобі: в’язання. Бере до рук пряжу, спиці і «видає на гора» светри, шарфи, шапки та інші красиві й корисні вироби. Тобто виходить красиво і корисно. Набутий роками досвід передає своїм молодшим колегам. Навчає молодих спеціалістів не тіль­ки професійних навиків, а й найважливішого – любові до дітей.

Андрій КУЩ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Шевченка
Бульвар Шевченка