Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Розвиток сільських територій
Розвиток сільських територій
Вісті Роменщини
Субота, 16 березня 2013, 06:55      Ромни, Сумська область
22 лютого відбулося засідання двадцять третьої сесії обласної ради шостого скликання, яке провів голова обласної ради Геннадій Михайленко. 

У роботі пленарного засідання взяв участь Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул. Гість із Києва перед початком сесії разом із головою ОДА Юрієм Чмирем завітали на урочисте введення в дію житлового будинку в обласному центрі, де сумчани отримають квартири за державними програмами. Також разом з обласним керівництвом він оглянув виставку сільськогосподарської продукції, що виробляється на теренах області.

– Завдання влади, – зазначив Олександр Вілкул, – насамперед підвищення соціальних стандартів. Досягти наміченого можна лише забезпечивши сталий розвиток економіки через підтримку базових галузей, комплексний підхід до виконання наміченого, підвищення ефективності роботи влади тощо.

Віце-прем’єр-міністр відзначив факт зростання економічного розвитку нашого регіону, зупинився на окремих успішних проектах і досягненнях, пообіцяв повну підтримку поступу вперед.

Найбільше часу депутати приділили питанням виконання Програми розвитку сільських територій Сумської області на період до 2020 року. Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир Івченко наголосив, що Сумщина першою в Україні прийняла програму розвитку сільських територій та визначила чіткий план заходів з її виконання тільки за пропозиціями сільських територіальних громад.

– У програмі в першу чергу увага зосереджується на розвитку соціальної інфраструктури села за рахунок позабюджетних джерел. Тобто спрямована на соціально відповідальний бізнес. У 2012 році на виконання заходів програми спрямовано близько 109 млн гривень, із них на розбудову соціальної інфраструктури села залучено понад 35 млн гривень позабюджетних ресурсів. У середньому на одного сільського мешканця в рамках реалізації програми використано 295 гривень. Активна робота проводиться щодо розвитку кооперації на селі. В рамках ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України „Рідне село” торік за ра­ху­нок коштів державного бюджету під­тримано три сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи, – зазначив він.

У співдоповіді голова постійної депу­татської комісії з питань агропромисло­вого комплексу та соціального розвитку села ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив, що за перший рік виконання програми зроблені реальні кроки як з розвитку агропромислового комплексу, так і розбудови соціальної інфраструктури та підвищення добробуту на селі. Однак деякі показники не вдалося виконати стовідсотково. На дум­ку депутата, для подальшої розбудови села необхідно підключати інші програми, активізувати громаду. Акцент необхідно ставити на розвиток малого та середнього підприємництва, активно проводити роз’яснювальну роботу серед селян щодо розвитку кооперативного руху, вважає Володимир Іванович.

Голова регіонального відділення Всеукраїнської асоціації голів сільських та селищних рад Сумської області Надія Масалітіна під час виступу звернула увагу на деякі проблемні питання, з якими стикаються сільські голови, та наголосила на значній ролі Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій СНАУ щодо підвищення професійних якостей сільських голів.

Серед питань порядку денного пленарного засідання сесії – звіт про виконання бюджету Сумської області за 2012 рік. Видатки за минулий рік склали майже 2,5 млрд грн, або 96% затвердженого річного плану. Видатки соці­ального спрямування по загальному фонду склали близько 820 мільйонів гривень. Найбільше коштів – 358 мільйонів гривень – спрямовано на освіту, ще 350 міль­йо­нів – на охорону здоров’я, близько 61 мільйона – на соці­альний захист і со­ці­альне забезпечення, понад 37 міль­йонів – на культуру, ще понад 13 міль­йонів – на фізичну культуру і спорт. У 2012 році забезпечена своєчасна ви­плата заробітної плати працівникам бюджетних галузей та інших соціальних виплат. Простроченої заборгованості з їх ви­плати немає.

Серед актуальних питань сесії – оздоровлення та відпочинок дітей у 2013 році. Начальник управління у справах сім’ї, дітей і молоді облдержадміністрації Олег Лата доповів, що цьогоріч на оздо­ровлення дітей з обласної скарбниці передбачено 3 мільйони 303 тисячі гривень. Ще понад 7 мільйонів заплановано міс­цевими бюджетами. Загалом на Сумщи­ні 109283 дитини шкільного віку. Оздоровити планується не менше половини з них у 24 таборах регіону.

Майже одностайно проголосували депутати за зміни в мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області. Так, державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Сумській області пропонується створити: в Роменському ра­йоні – ландшафтний заказник „Косарівщина”, комплексну пам’ятку природи „Оксютинські кургани”, ботанічну па­м’­ят­ку природи „Дуб-король”, а також ботанічну пам’ятку природи „Дуб-велетень” у м. Шостка.

Депутат Ганна Богданова від імені жінок депутатського корпусу облради привітала колег-чоловіків із Днем захисника Вітчизни. Голова обласної ради Геннадій Михайленко теж зичив колегам-депутатам, усім жителям області напередодні славного свята здоров’я, добра, миру і злагоди, а головне, щоб усі чоловіки відповідали високому статусу захисника рідної землі, своєї родини.                       Андрій ЯКОВЛЄВ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Жіноча гімназія
Жіноча гімназія