Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини З материного дерева листочки
З материного дерева листочки
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 09:48      Ромни, Сумська область
Українські села здавна славні квітучими садами, широкими плесами ставків, зеленими левадами та найбільше – щебетливою дітворою на вулицях та в оселях. Це так було. Нині ж маленьких створінь з ус­міхненими обличчями зовсім мало. Проте є жінки, які найбільше щастя вбачають у народженні та вихованні дітей. Одна з таких – жителька с. Коржі Валентина Бондаренко.

 

Валентина Сергіївна невеликого росту, говірлива, з перших хвилин знайомства викликає довіру до себе. Мовить неквапливо, особливо з любов’ю  захоплено розповідає про своїх дітей.

 

– Семеро їх у мене. І про всіх тільки добре можу сказати. Чесні, слухняні, роботящі. Найстарша Маринка вже доросла, поряд зі мною на фермі трудиться. Євгеній  працює в Кременчуці, йому 24 роки, Юра навчається в ліцеї, Олександр у 9 клас ходить, Ігор – у 8-й, найменші близнята Ірина та Андрійко – у 7-й. Усі вони мені однаково милі й любі. Недаремно кажуть: сини й дочки – з одного дерева листочки.

 

– О, так у вас сімейка, як у того Омелька. І як вам вдається справлятися з домаш­німи клопотами ще й трудитися на фермі, де ненормований робочий день?

 

– Ми живемо не так, як сім’ї, де одна-дві дитини. У нас особливий режим, як в армії. Прислуги ніхто не має, кожен виконує довірену роботу. Меншенькі їсти варять, у хаті прибирають, посуд миють, старші гній вичищають, на городі пораються. А влітку діти громадську худобу пасуть, на одяг та взуття самі заробляють. Не вимогливі до зодяганок, їжі. Старший син Євгеній, як приїздить у відпустку, меншеньким гостинців накупить і відразу в домашню роботу впрягається.

 

– Це все добре. Але ж сьогодні у матеріальному плані важко виростити одну дитину, а на ваших плечах п’ятеро неповнолітніх.

 

– Важко, але ж хто із простих селян може похвалитися, що живе легко? Щоб дещо мати до столу, слід утримувати три корови, іншу живність, обробляти 1-1,5 гектара городу. На фермі заробляю до 800-1000 гривень за місяць та 700 одержую на дітей за втрату годувальника. Негусто, як бачите. Чула, що батькам, які ростять прийомних дітей, виплачується соціальна допомога в розмірі 1200 грн. на одну особу за місяць. Коли б я одержувала таку суму, то й клопоту не знала б.

 

Спасибі, що допомагають керівник господарства І.Ф. Сухарь, листоноша Людмила Безштанько, сусіди, рідні також у скруті підставлять плече. Працівники Роменського районного управління Пенсійного фонду зібрали гроші в складчину і купили пральну машину. Попередній очільник області обіцяв корову виділити, та влада змінилася і все зависло в повітрі.

 

– Кожна професія нелегка, якщо до неї ставитися із відповідальністю. Але ж у доярок специфічна  і надто важка праця. Як ви справляєтесь?

 

– Доглядаю 36 корів. Потрібно рознес­ти фураж по яслах, вигорнути гній, помити, подоїти корів, напоїти телят. Сьогодні їх у моїй групі аж восьмеро. І так з дня в день. За циганського сонця з дому йдеш, затемна назад повертаєшся. В обід теж, не присідаючи, кругом-бігом. Та що там говорити, у селі всі так працюють, щоб мати хліб і щось до хліба.

 

Зараз із величезною помпою проводяться конкурси-рейтинги артистів, силачів, політиків. Під гаслами “Кращі люди краю”, “Найбільші шахраї України”, “Танцюють всі” (а хто ж буде працювати?).

 

Їх віншують з екранів телевізорів, на державних прийомах – теж почесті. Добре було б надати телевізійний ефір таким, як Валентина Бондаренко, бо вона справді працює на благо людей, відмовляючи собі у найнеобхіднішому, ростить дітей. Тарас Шевченко писав: “Нічого кращого немає, як тая мати молодая з малим дитятком на руках”. Сьогодні для багатьох одне дитя народити – мало не подвиг, а у Валентини Сергіївни їх аж семеро!

 

У переддень жіночого свята хочеться побажати В.С. Бондаренко здоров’я, щастя, багато-багато онуків (двоє вже є), любові та поваги від рідних.

 

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop41
konotop41