Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Роменський штурман на “Дакарі-2013”
Роменський штурман на “Дакарі-2013”
Вісті Роменщини
Субота, 09 лютого 2013, 21:47      Ромни, Сумська область
Лише напередодні старту наймасштабнішого ралі-рейду планети – “Дакар-2013” – українська команда “SIXT Ukraine” стала повністю національною. Наш земляк, уродженець Перекопівки Володимир Дем’яненко замінив другого пілота Лорана Ліхт­лех­тера – французького штур­мана з українською спор­тивною ліцензією.

Наша команда завоювала 26-те місце в абсолюті й 10-ту позицію в категорії Т1. Для єдиної української команди це кращий результат за шість років участі. Нагадаємо, що ралі-марафон “Дакар-2013” проходив із 5 до 20 січня. Траса перетинала три держави. Спортсмени стартували в Перу, потім пройшли Аргентину й фінішували біля президентського палацу в столиці Чилі. Протяжність маршруту становила понад вісім тисяч кілометрів.

Капітан Вадим Нестерчук завжди наполягав на екіпажі, який би повністю складався з українців. Можливо, залучення іноземних фахівців і поліпшило б результат ви­ступів на Дакарі й на кубку світу, але тоді команда була б просто “орендною”.

Володимир Дем’яненко – чудовий фахівець із хорошим послужним списком. Виступав за такі сильні команди, як “КамАЗ-мастер”, “Техно­спорт Італія”, та й на Дакарі він не вперше, про що знають наші постійні читачі.

– Я народився в селі Перекопівка, – розповів він журналістам. – Там же закінчив середню школу із золотою медаллю. Із задоволенням займався спор­том: стрільбою, гімнастикою, волейболом. У 1987 році закінчив Хар­ківський авіаційний інститут. Після цього поїхав за розподілом у Росію, де живу дотепер. Підтримую тісні зв’язки з Україною, часто відвідую матір у рідному селі.

До речі, капітан української команди оцінив старання Дем’яненка ще на минулому Дакарі. Тоді “SIXT Ukraine” допоміг застряглому російському екіпажу, – повідомляють інтернет-джерела.

Володимир Дем’яненко бере участь у ралі-рейдах із 1999 року. Починав шеф-механіком гоночної команди Ралі-Раско. Штурман – із 2000 року. Майстер спорту міжнародного класу – з 2006. Серед кращих досягнень – третє місце на змаганнях за кубок світу 2001 р. і перемога на міжнародному кубку по ралі-бахам у 2009 р. Чемпіон Росії 2010 р. До цього двічі був другим. Брав участь у Дакарі-2005, 2006, 2007 років у складі команди “Техно­спорт-Італія”. На Дакарі-2011 (у складі команди “КамАЗ-мастер”) результат – четверте місце в заліку вантажівок, минулого року в складі команди “Овердрайв Бельгія” з пілотом Леонідом Огородніковим – 46 місце абсолюту в дебютній гонці пілота. Крім цього, брав участь в етапах кубка світу в Тунісі, Марокко, Єгипті, Туреччині, ОАЕ, майстер-ралі й туарег-ралі, а також “Африка-рейс 2009”.

Підготував

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

32
32