Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини новації і перспективи
новації і перспективи
Вісті Роменщини
Субота, 09 лютого 2013, 21:42      Ромни, Сумська область
Начальник управління Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі А.Г. Біленко провела прес-конференцію для представників міс­цевих засобів масової інформації, на якій ішлося про результати реформування пенсійного страхування, законодавчі новації та перспективи подальшої діяльності.

– Алло Григорівно, для початку кілька слів про роботу управління.

– Управління Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі протягом 2012 року здійснювало послідовну роботу щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України, пенсійного забезпечення громадян. Було призначено пенсії 1076 громадянам, за зверненнями проведено 1109 перерахунків пенсій. І масові, й індивідуальні перерахунки проведені своєчасно.

Загальна кількість пенсіонерів станом на 1.01.2013 року становить 26654 особи, середній розмір пенсії – 1263,43 грн. Через банківські установи пенсію отримують 10515 громадян. Місячна потреба в коштах – 34,4 млн грн, всі пенсії та допомоги виплачено своєчасно й у повному обсязі.

В управлінні забезпечено умови для реалізації громадянами конституційного права на звернення, здійснюється контроль за своєчасним та оперативним їх розглядом, докладаються зусилля для недопущення формального підходу. Прийом та обслуговування осіб, що звертаються до управління Фонду, відбуваються за принципом „єдиного вікна”. Через засоби масової інформації постійно надавалась інформація про зміни в законодавстві. Ке­рівництвом та працівниками управління здійснювались прийоми громадян за місцем їх проживання, в трудових колективах. Виїзні прийоми відбувалися у складі „мобільного соціального офісу”. Протягом минулого року за телефонами „гарячих ліній” надані кваліфіковані консультації 189  жителям міста і району. На особистий прийом в управління звернулося 17040 осіб.

За рейтинговими показниками роботи в 2012 році управління Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі за підсумками конкурсу на звання „Краще управління” зайняло друге місце серед територіальних управлінь Фонду області.

– Які перерахунки пенсій були проведені протягом 2012 року?

– Закон України „Про Державний бюджет України на 2012 рік” визначив нові розміри соціальних стандартів у пенсійному забезпеченні. Зважаючи на це, протягом року п’ять разів змі­нювався прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, що стало підставою для перерахунку складових пенсій­них виплат: мінімального розміру пенсій, доплати за понаднормовий стаж, підвищення ветеранам війни, пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат і надбавок. Прожитковий мінімум протягом року зріс із 822 до 844 грн. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України „Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення” управлінням своєчасно проведено перерахунки пенсій інвалідам війни, збільшено відсотки сім’ям загиблих та перераховано розмір надбавки дітям війни. На виконання соціальних ініціатив Президента України в 2012 році було проведено перерахунки у зв’язку з осучасненням заробітної плати, встановленням доплат до пенсій відповідним категоріям пенсіонерів не нижче як 100, 50 і 30 грн та інші підвищення.

– Чи передбачаються перерахунки пенсійних виплат у нинішньому році?

– Вже здійснено перерахунок пенсій з 1 січня 2013 року відповідно до Закону України „Про Державний бю­джет України на 2013 рік”. Для осіб, які втратили працездатність, прожитковий мінімум зріс із 884 до 894 грн. Перераховано пенсії 25 тисячам пенсі­онерів міста і району, при цьому додаткові видатки склали 227,1 тис. грн.

Також 1 січня цього року набув чинності Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон). У ньому передбачено розширення соціальних пільг інвалідам війни та учасникам бойових дій. Ветеранам війни, яким виповнилося 85 і більше років та які є учасниками бойових дій у період Великої Вітчизняної війни та інвалідами війни II та III груп з-поміж учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, надають пільги, передбачені статтею 13 Закону для інвалідів війни I групи. Однією з пільг для ін­валідів війни, що передбачено статтею 13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, є підвищення пенсій. Його встановлюють, зокрема, інвалідам вій­ни I групи в розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Перерахунок здійснено з 1 січня 2013 року тим, хто на цю дату досяг 85-річного і старшого віку, шляхом збільшення розміру підвищення пенсії із 25% для учасників бо­йо­вих дій, 30% – інвалідів війни III групи, 40% – інвалідів війни II групи до 50% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Перерахунок проведено 122 пенсіонерам міста і району.

Відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2013 рік” передбачено збільшення прожиткового мінімуму до 949 грн з 1 грудня 2013 року, в зв’язку з цим теж буде проведено перерахунок пенсій.

– Декілька слів про виконання показників по надходженню доходів.

– Два роки тому Пенсійному фонду України надано повноваження зі збору та адміністрування внесків усіх соціальних фондів. Протягом 2012 року до бюджету Фонду від платників Роменщини надійшло 171,5 млн грн, темп росту власних надходжень у порівнянні з 2011 роком становить 117,2%. Рівень забезпеченості власними коштами для виплати пенсій та різних видів допомоги склав 44,3%. Фонд оплати праці згідно з поданою платниками звітністю за листопад 2012 року складає 40595,8 тис. грн, загальна кількість працюючих – 20356 осіб. Середній розмір заробітної плати у листопаді 2012 року – 2226,85 грн, що в порівнянні з початком року більше на 77,4 грн.

Проблемним залишається питання погашення заборгованості платниками перед бюджетом ПФУ, загальна сума якої становить 5629,4 тис. грн. Управління Фонду використовує всі важелі впливу на роботодавців, щоб вони сплачували за своїх найманих працівників внески у розмірі, визначеному законодавством. Щомісяця надаються списки підприємств та фізичних осіб-підприємців, які виплачують заробітну плату в розмірі менше мінімального, до контролюючих органів для проведення перевірок. Варто відзначити дієву підтримку виконавчої влади, правоохоронних і контролюючих органів у питанні легалізації зарплат.

– Які заходи впливу вживаються до боржників?

– Докладаємо максимум зусиль для погашення існуючої заборгованості. Минулого року вдалося зменшити борг по економічно активних боржниках на 141,7 тис. грн у порівнянні з початком 2012 року. До окружних адміністративних судів України подано 241 позовну заяву про стягнення боргу на суму 2531 тис. грн. Для посилення відповідальності посадових осіб, які не дотримувалися порядку та строків сплати внесків, застосовувались адміністративні стягнення у вигляді штрафів, яких накладено 143 на суму 6507 тис. грн.

– Охарактеризуйте законодавчі зміни в адмініструванні єдиного внеску.

– Для зменшення фінансового навантаження, накопиченого за минулі роки, влітку 2012 року були прийняті зміни до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, спрямовані на стимулювання сплати поточних платежів з єдиного внеску та погашення заборгованості до Пенсійного фонду, списання штрафів і пені платникам, які виконали умови договору про розстрочку. З 1 січня нинішнього року набрали чинності законодавчі норми, якими вдосконалено порядок сплати єдиного внеску та зменшено кількість платіжних документів. Для роботодавців передбачена сплата внеску одним платіжним дорученням.

Петро КАРАБУТ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Свободи
Бульвар Свободи