Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини І в ніч новорічну…
І в ніч новорічну…
Вісті Роменщини
Субота, 09 лютого 2013, 21:40      Ромни, Сумська область
Зайшовши в цех гардинно-тюлевих виробів ПАТ «Роменська гардинно-тюлева фабрика», потрапляєш ніби в казкове царство. Навкруги біло-біло. То полотна та інші вироби, заготовки створюють такий антураж. У просторому приміщенні тихо. І ледь-ледь відчутний шурхіт агрегатів та ще вирізняються різнобарвні вогні – сигнали комп’ютерів. На моніторах – весь процес виробництва. Кілька чоловік пильнують за роботою механізмів.

– Оце і є та основов’язальна машина «П’єзожакарда», – зупинившись пояснив генеральний директор підприємства, заслужений працівник легкої промисловості України, почесний громадянин древнього міста над Сулою Олександр Лакіза. – Придбали її в липні минулого року в Німеччині. Коштує вона, звичайно, немало, але себе оправдовує. Працює цілодобово. Навіть у ніч новорічну не зупинялася. Обслуговує її один оператор. Завдяки введенню у виробництво нового «німця», а їх в цеху три, виготовили майже 1,5 мільйона квадратних мет­рів полотна, а також безліч різних штучних виробів і, до речі, різних розмірів на суму 17 мільйонів гривень.

– Практично вся продукція реалізована, – приєднується до розмови Олександра Бойко, начальник планово-економічного відділу підприємства.

– І як вам це вдалося? – не втримуюся від цікавості.

– Треба вміти й місця знати, – всміхається «плановик», а потім продовжує розповідати, що за останні роки пролягли маршрути до постійних замовників. Отже, власним транспортом доставляється товар по всій Україні, а також у Росію, Молдову. Головним постачальником сировини є Туреччина. Серед водіїв-далеко­бійників відзначаються Ігор Тибенько, Віктор Данилюк.

Головне в роботі підпри­ємства – забезпечити конкурентоспроможність продук­ції на міжнародному ринку. І цього роменці добилися. На виставці-ярмарку в Москві торік біля стендів із написом ПАТ «Роменська ГТФ» було щодня людно й гамірно. Замовники цікавилися всіма нюансами виробництва та вар­тістю, занотовували щось до записників, брали візитки. Хочеться вірити, що кількість охочих мати роменські вироби значно зросте. До речі, підприємство такого профілю єдине в Україні. А на просторі колишнього СРСР залишилися ГТФ в м. Моздок (Північна Осетія) та Білорусі.

Автором витворів на гардинному полотні та візерунків на інших виробах є художник Галина Коваль. На жакардовому полотні на­лічується близь­­ко 500 малюнків, а взагалі вони розташовані на тисячі найменувань виробів. Та на цьому творчий пошук не припиня­ється. Трудовий колектив у кіль­кості 200 чоловік твердо стоїть на ногах і впевнено долає нові програми економічного зростання. Люди мають стабільну зарплату, яку одер­­жують своєчасно. За минулий рік вона в середньому досягла 2 тисяч гривень. Товариство не має заборгованості з усіх видів розрахунків.

Сьогодні на фабриці задіяна експериментальна швейна дільниця, де виготовляються штори для вікон та багато інших оздоблювальних виробів, які можна побачити в спеціалізованому магазині. Крім того, виготовляються вони за індивідуальним замовленням. Для цього скористайтеся телефоном за номером 2-30-75 або завітайте особисто і пориньте в світ невимовної краси.

По закінченні розмови я побажав і керівництву підпри­ємства, і всьому колективу досягти в 2013 році нових злетів і перемог. Олександр Васи­льович та Олександра Григорівна подякували. І скромно мовили: «Ми просто працюємо».

Олег НЕБЕСНИЙ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop71
konotop71