Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Було б радісно, якби не було так гірко
Було б радісно, якби не було так гірко
Вісті Роменщини
П'ятниця, 14 грудня 2012, 21:35      Ромни, Сумська область
Відповідь адміністраціям під­приємств, що обслуговують житловий фонд, на  статтю „Чи варто радіти, що дію нових тарифів зупинено?”, опубліковану в газеті «Вісті Роменщини» 28.11.2012 р. 

Торік у статті „Тарифи без послуг…”, опублікованій в газеті „Тандем-прес” № 16 від 20 квітня, автор висловив пропозицію, як без витрат коштів оптимізувати послуги шляхом скорочення їх виконавців на 50%. Громадська рада його підтримала. У кінці минулого року заступник міського голови А. Г. Жарий, який був присутній на засіданні ради, теж погодився з пропозицією громади. Але пройшло півроку і думка службовця змінилася на протилежну. Проте ми впевнені, що в сучасних умовах вирішити проблему ЖКГ в нашому місті можливо лише об’єднавши виконавців шляхом скорочення їх до одного, в крайньому разі залишити два. Це дасть змогу значно знизити витрати на утримання адміні­стративного апарату, збільшивши витрати на надання послуг.

Згадаємо недалеке минуле, коли в Ромнах працювали два ЖЕКи. Вони обслуговували площу близько 400 тис. кв. м. На сьогодні в місті послуги з обслуговування житла надають чотири ЖЕКи. Загальна площа зменшилася до 315 тис. кв. м, працює в них близько 140 чоловік. Наприклад, ПП „Марс” обслуговує 131 будинок, 70 із них – приватний сектор, де послуги надаються не за десятьма видами, як зазначено в публікації, а їх значно менше. Щороку скорочується площа обслуговування будинків за рахунок створення ОСББ, виходу на домові книги, а витрати на утримання адміні­стративного апарату залишаються постійними. У ПП „Житло-сервіс” із 85 будинків – 45 приватний сектор, де послуги також скорочені. В КП „Житло-експлуатація” на трьох робітників один управлінець.

У своєму зверненні до мешканців міста керівники підприємств пишуть, що нікому не подобається жити в будинку, де подвір’я не прибране, у підвалах і під’їздах темно. Але чомусь не звертають увагу на такий пункт типового переліку послуг, як прибирання сходових клітин. Може, вважають, що прибирання підвалів і технічних поверхів більш важливе і потрібніше жителям?

Створилися умови, коли виконавець одноосібно замовляє послуги, їх виконує і самостійно контролює якість. Викликає подив така послуга, як прибирання снігу. Прибирання сходових клітин ви переклали на мешканців будинків, а от чищення снігу залишили собі, при тому, що сплачувати цей тариф громадяни змушені протягом всього року. І коштує ця послуга, наприклад, мешканцям будинків, що обслуговує КП „Житло-експлуатація”, аж 50 тис. грн! Від сплати за таку послугу не радіти, а плакати хочеться. Гірко тому, що у вашій діяльності з утримання будинків і прибудинкових територій відсутні стимули для зниження витрат, підвищення виробничої ефективності, якості послуг. Ніде в світі світло не горить на сходах у будинках, коли там немає людей. Впровадження економії електроосвітлення не потребує великих коштів, але дасть змогу значно знизити плату за електроенергію. Але що для вас схудлі кишені роменців? Аби свій був повний… Ви пишете, що виконком Роменської місь­­кої ради затвердив десять послуг. Але виконком, згідно із Законом „Про житлово-комунальні послуги”, може затвердити лише тарифи на послуги. Визначати, які послуги бажають отримувати, мають мешканці згідно із типовим переліком послуг. Відповідно до ст. 26 цього Закону істотними умовами договору на надання послуг є вичерпний перелік послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, періодичність їх надання, загальна вартість. Закон передбачає звітність обслуговуючого підприємства перед мешканцями будинку за використані кошти. Цього взагалі не буває. Де ж тут порозуміння, до якого ви закликаєте?

Не відповідають законодавчим актам і платіжні документи, в яких не зазначені ціни/тарифи на кожний вид послуг. Міністерство ЖКГ видало наказ № 390 від 30.07.2012 р. „Про за­твердження порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, заміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад”. Там чітко визначено, що інформація про зміну тарифів має бути розміщена в кожному конкретному будинку на інформаційному стенді. Чи хто бачив її? Багато мешканців будинків до цього часу не знають про заплановану зміну тарифів. А кому з громадян відома площа прибудинкової території, чому вона не вказана в рахунках тарифів? Загальна площа будинку вказана, а площа прибудинкової території прихована (чи не тому, що ЖЕКам це вигідно?). При цьому цинічно виглядає заклик до порозуміння. Нам гірко це слухати.

Міська рада повинна була перед тим, як розглядати нові тарифи, зробити аналіз фінансово-господарської діяльності ЖЕКів, перевірити, як використовувалися кошти. Вирішити проблеми житлового господарства підняттям тарифів – це найлегший шлях. Ми пропонуємо інше: шляхом злиття колективів виконавців послуг і зменшення надмірної кількості адміні­страції управлінського апарату вирішити цю проблему. Інакше виникає питання: чи спроможні мешканці міста, маючи мінімальну заробітну плату, утримувати чотирьох головних інженерів, чотирьох директорів, чотирьох головних бухгалтерів, на заробітну плату яких потрібно на місяць близько 40 тис. грн. Доцільніше ці гроші використати на ремонт будівель. Така наша пропозиція.

Члени громадської організації „Довіра” Т. А. Заканавська,

А. М. Макарчук,

Ф. М. Юровський,

Н. О. Гонтаренко та інші.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода