Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Чи варто радіти, що дію нових тарифів зупинено?
Чи варто радіти, що дію нових тарифів зупинено?
Вісті Роменщини
Вівторок, 04 грудня 2012, 23:28      Ромни, Сумська область
Житлово-комунальна реформа несе не тільки економічне, а й соціальне навантаження. Для ефективного розвитку галузі необхідна суттєва підтримка на державному та місцевих рівнях. Модернізація житлово-комунального господарства для покращення якості житлово-комунальних послуг та зменшення їх вартості неможливі без капітальних вкладень. 

Через недостатність коштів житлово-комунальними підприємствами виконуються нині тільки найнеобхідніші роботи з поточного ремонту споруд, обладнання та часткова заміна відпрацьованих мереж. Хоча житло потребує значного ремонту і модернізації. Особливо ліфтове господарство, внутрішньобудинкові мережі, шви стінових блоків, дахи та покрівлі. Як свідчить аналіз, по окремих будинках має місце значна перевитрата коштів на поточний ремонт. Фінансуються ці перевитрати за рахунок прибутку підприємств та коштів, одержаних від інших будинків. Такий підхід дозволяє підприємствам з обслуговування житла відійти від „латкового” ремонту, значно збільшити обсяги робіт, що виконуються в одному будинку. Але централі­зація фінансів не дає змоги швидко привести всі будинки в однаково задовільний технічний  стан.

Актуальним залишається поняття „якість послуг” з огляду на нинішній стан житлово-комунального господарства та проблеми визначення якості послуг з обслуговування житлових будинків і прибудинкових територій. Всім відомо, в чому полягає якість, наприклад, хліба або питної води. Окрім наших із вами суб’єктивних уявлень, існують відповідні нормативні документи, де викладені чіткі критерії визначення рівня якості відповідних продуктів. Зовсім інша ситуація з якістю послуг взагалі та житлових зокрема. На сьогодні в Україні не існує нормативних документів у сфері якості житлових послуг. Важко визначити критерії, за якими можна було б виміряти їх якість. Характеристика послуги чи її надання може бути кількісною (що піддається вимірюванню) або якісною  (що піддається порівнянню) залежно від того, як і хто дає їй оцінку – організація, що надає послуги, чи споживач. Однак, оцінюючи надану послугу, споживач часто виходить лише зі своєї суб’єктивної думки, а це призводить до того, що мешканцям багатоквартирних будинків важко визначити реальну якість послуг, які їм надані, а тим більше – порівняти якість.

У цей складний час реформ  варто з розумін­ням та повагою ставитися до роботи комунальних підприємств, які в свою чергу мають прислухатися до думки споживачів, поважати їх.

Підприємства, що обслуговують житло, надають послуги згідно з типовим переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням виконкому Роменської міської ради від 21.12.2011 р. за № 291. Він налічує 10 послуг: прибирання прибудинкової території, прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі, технічне обслуговування ліфтів, обслуговування систем диспетчеризації, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання, зливової каналізації, обслуговування димовентиляційних каналів, поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків і елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків), розчищення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами, освітлення місць загального користування і підвалів, енергопостачання ліфтів.

Діючі тарифи не переглядалися більше 4-х років. І причина необхідності їх перегляду – недостатність фінансової підтримки з боку  державної та місцевої влади для виконання капремонтів будинків у повному обсязі й невід­по­відність вартості послуг фактичним витратам житлово-експлуатаційних підприємств на утримання й експлуатацію житлового фонду, що й призвело до збитковості підприємств.

За цей період підвищувались розміри міні­мальної заробітної плати (з 515 грн. до 1102 грн.), зросла вартість паливно-мастильних, будівельних матеріалів, енергоресурсів (з 0,2436 до 0,3648 грн. кВт /год.), тому пропорційно зменшилися фізичні обсяги наданих послуг. Через це підприємства не можуть виконувати в необ­хідному обсязі за діючими на сьогодні тарифами поточні ремонти, внутрішньобудинкове  обслуговування, закуповувати в достатній кількості матеріали для ліквідації аварійних ситуацій, спец­одяг, інвентар. Для забезпечення достатньо якісного обслуговування житлового фонду настала нагальна потреба збільшення тарифів або зменшення переліку послуг. У противному разі будинки за декілька років опиняться в аварійному стані.

Згідно з Постановою Кабміну від 1.06.2011 р. № 869 „Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” нашими підприємствами та управлінням економічного розвитку  міської ради виконані розрахунки по кожному будинку окремо. При розрахунках використовувалася методика, затверджена вищезазначеною постановою, з урахуванням рішення виконкому № 291 від 21.12.2011 р. Розмір тарифу складається з послуг, необхідних для збереження та підтримки будинку в належному стані й дотримання санітарних норм. При розрахунках граничних рівнів тарифів на послуги найбільше на їх підвищення вплинули: вартість паливно-мастильних та будівельних матеріалів, складова на поточний ремонт, вартість якого залежить від видів робіт, складова тарифу на внутрішньобудинкове обслуговування, що залежить від стану інженерного обладнання будинку та вартості послуг аварійної служби КП „Житло-Експлуатація”, складова тарифу на внутрішньобудинкове освітлення – від вартості електроенергії та витрат на підтримку мереж у задовільному стані. Нагадаємо, що програма державних житлових субсидій гарантує малозабезпеченим сім’ям стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від прийняття нових тарифів.

Граничний розмір складових тарифів передбачав підвищення вартості послуги в 1,5-2 рази. Рішенням двадцять дев’ятої сесії Роменської міської ради було зупинено впровадження нових тарифів. Залишившись на тарифах, введених у дію в 2008 році, підприємства будуть вимушені переглянути  перелік послуг у бік їх зменшення. Всі десять послуг важливі для підтримання нормальної життєдіяльності кожного будинку, і невиконання навіть однієї з них негативно вплине на стан споруди в цілому та погіршить умови проживання мешканців. Неможливо відмовитися від обслуговування ліфтів, внутріш­ньобудинкових систем, димовентиляційних каналів, проведення поточних ремонтів у будинку… Можна припустити, що не виконується послуга з прибирання прибудинкової території, підвалу, покрівлі, не освітлюватимуться місця загального користування, але очевидно, що нікому не сподобається жити в будинку, де подвір’я не прибране, заросло бур’янами, у під’їздах та підвалах темно… Чи це той шлях, яким треба йти? А ми це вимушені зробити, залишаючись на старих тарифах.

Шановні мешканці! Уважно прочитайте статтю, особливо зверніть увагу на десять послуг, що надають ЖЕКи (вони таки дійсно їх надають) та зважте об’єктивно: чи варто відмовлятися від якоїсь із них? Поставтеся до цього питання з розумінням, об’єктивно оцінивши економічний стан у державі.

Адміністрації обслуговуючих

організацій КП „Житло-експлуатація”, ПП „Наш Дім”, ПП „Марс”,

ПП „Житло-сервіс”.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009