Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Дощик накрапає, вода прибуває
Дощик накрапає, вода прибуває
Вісті Роменщини
Понеділок, 26 листопада 2012, 22:23      Ромни, Сумська область
У добрі радянські часи біль­шість селян мали можливість (тобто кошти) викопати криницю в своєму дворі ближче до хати, хліва. І це було звичайною, можна сказати, буденною подією. Нині ж, коли вода подекуди зникла, люди обзаводяться водогонами, що дає можливість добувати воду із глибинних свердловин, яка чистіша і дешевша.  

У районі побудовано водогони в селах Борозенка, Сміле, Житне, Ярошівка. Днями водомережа запрацювала і в Хмелові. Саме цій події були присвячені урочистості.

Тільки-но відкрилося свято, припустив рясний дощик, що  тривав більше години. Люди жартували, що це добра прикмета: води буде багато, ще й поживної, смачної.

Сільський голова О.Г. Рибалко подякувала членам кооперативу «Хмелів-Джерело» за те, що згуртувалися, напружилися і виконали великий обсяг робіт, проклавши 30 кілометрів водопровідної мережі. Вода прийшла у 260 дворів саме завдяки дружній участі селян. Старалися і працівники підрядних організацій ТОВ «Ромнигазбуд» (І.Г. Батій), «Газсантехмонтаж» (Т.А. Гурова). До речі, керівництво останньої зробило приємний «жест» хмелівчанам. За рахунок товариства провели водопровід до школи та сільської медамбулаторії.

– Пам’ятаю, як приїхав голова Роменської РДА В.П. Сєрік і розвіяв нашу невпевненість, заявивши, що водопровід у селі буде, – наголосила сільський голова О.Г. Рибалко. – Щодо організації робіт велику допомогу надали за­ступник голови РДА Віталій Карнаух, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Ніна Трохименко.

А вже найбільше доклав зусиль голова кооперативу Б.П. Дмитрюк. Саме Борису Пилиповичу селяни дякували най­дружніше.

– Будівництво водопроводу – це велика перемога для всіх нас, – наголосив у своєму виступі перший заступник голови РДА В.М. Татарінов. – Поштовх до початку спорудження водогону дав Швейцарсько-україн­ський проект «DESPRO», виділивши 240 тис. грн., 1350 тис. грн. зібрали члени кооперативу, 1600 тис. грн. (включаючи кошти і на реконструкцію свердловин) надійшло з державного та місцевих бюджетів. Це ще раз підтверджує, що, об’єд­навшись, громада та влада багато можуть зробити.

Виступив також координатор проекту «DESPRO» в Сумській області В’ячеслав Козак. Він подякував членам кооперативу за дружну роботу. Відзначив, що завдяки їх безпосередній участі вартість водопроводу вдвічі знизилася від запланованого.

А яке ж свято без концертної програми! До неї долучилися хмелівчани. Серед них директор місцевого будинку культури Тетяна Мовчан, художній керівник Леся Галенко, завідуюча бібліотекою Любов Москаленко, вихованка Роменського коледжу Київського національного економічного університету Марина Рева.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop48
konotop48