Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Тихоновича роменці знають
Тихоновича роменці знають
Вісті Роменщини
Четвер, 02 серпня 2012, 20:48      Ромни, Сумська область
Прудкий «джип» сірого кольору тихенько зупинився біля нас. Із машини вийшов середнього зросту чорнявий чоловік з «яблучками» на щоках. 

– Ти бач, Скорик не старіє, – мовив товариш, доки підходив Василь Тихонович.

– Привіт, хлоп’ята, будете «крутитися», то й вас старість вдома не застане, – у відповідь на почуте мовив прибулець.

– Якісь справи є? – цікавлюся.

– Є, – говорить В.Т. Скорик. – Незабаром День медичного працівника, тож хотілося б, аби цілу сторінку підготували про наших фахівців. Ось, будь ласка, і мої «наброски».

Василь Тихонович дійсно жвавий, непосидющий і всюди встигає: і конкурси та концерти організовує, спортивні змагання, і з газетою товаришує. Такий він сьогоднішній профспілковий діяч.

Ще мешкаючи в селі Стара Рябина, що на Сумщині, та навчаючись у школі, юнак мріяв стати лікарем. Маючи міцні знання, безперешкодно вступив до Дніпропетровського мед­інституту і успішно його закінчив. Згодом інтернатура на базі Сумської обласної лікарні. Потім Роменська ЦРЛ. Дитячий лікар-хірург. Свого часу створив дитячу хірургічну службу в місті та районі. За десятки років сумлінної праці набув неабиякого досвіду. Якось на консиліумі у кабінеті завідуючого хірургічним відділенням Володимира Штогріна мова йшла про виконання складної операції. І ветерани, і молоді спільно міркували над вирішенням проблеми.

– А що скаже Скорик? – запитав головний хірург.

Василь Тихонович блискавично висловив свою думку.

– Оце мудро, справді фахово, по-нашому, – резюмував В.П. Штогрін.

Лікар Скорик відзначається творчою думкою, він – раціоналізатор. Так-так, раціоналізатор, як і на виробництві. Ось, скажімо, у співтоваристві з нині покійним І.М. Кабанчуком виготовив пристрій для активного дренування операційних ран, зонд для промивання свищів. Серед більш складних винаходів – пластика вентральних гриж грижовим мішком та ряд інших.

До всього цього дитячий хірург ще й завзятий фотограф. Це його хобі. Засобами підсвічування він ілюструє на екрані слайди, показує вражені хворобами місця.

Василь Тихонович – просто цікава людина, ерудит, майстер своєї справи.

Він із когорти тих, з ким є бажання зустрітися і поговорити на будь-яку тему. Невтомний хірург займається науковою роботою, є дисертантом Дніпропетровської медичної академії з дитячої хірургії. На матеріалах хірургічного відді­лення ЦРЛ підготував дисертацію на тему «Особливості лікування гострого гематогенного остеомієліту в дітей методом активного санування». Василь Тихонович опублікував 13 праць у наукових медичних журналах. На його рахунку 78 рацпропозицій та винаходів. А ще В.Т. Скорик – наставник. Його школу пройшли близько тисячі лікарів та середніх медичних працівників.

Про досягнення Скорика особисто і як профспілкового діяча можна розповідати дуже багато. Він – справжній лідер на всіх ділянках, де доводиться працювати. Його поціновує громада Ромен, оскільки неодноразово обирався депутатом міської ра­ди. І ще така цікава деталь. Скорики – династія лікарів. Дружина Ніна – організатор косметоло­гіч­ного центру в місті, сини теж працюють у медичній галузі.

– Та найвища оцінка лікаря – подяка людей, яких оживив скальпель хірурга, – висловлює думку Валентина Гунькова, головний лікар ЦРЛ, заслужений лікар України.

Про Василя Скорика неод­норазово писала міськрайонна газета. Різні автори, кожен по-своєму вимальовував трудові звитяги Хірурга з великої літери. Сьогодні ці рядки рекомендовані зозулею, яка накувала йому 60. 24 липня іменинник з рідними та друзями піднімали келих за цю дату. Тож побажаємо Василю Тихоновичу міцного здоров’я, прихильності долі та здійснення задумів.

З роси і води тобі, друже!

Олег НЕБЕСНИЙ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009