Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

На порозі жнив
Вісті Роменщини
Понеділок, 09 липня 2012, 20:22      Ромни, Сумська область
Відбулося засідання колегії, яке провів голова РДА В.П. Сєрік. Про готовність господарств і підприємств агропромислового комплексу району до збирання зернових культур урожаю 2012 року та заготівлі кормів для громадського тваринництва доповів заступник голови РДА В.В. Ремінець. 

Як наголосив виступаючий, на полях району дозрівають ранні зернові та зернобобові культури на площі 17226 га. В загінки, як і передбачалося, стане 74 комбайни, 14 із них буде залучено з інших регіонів України. Навантаження на один комбайн становить 233 га (по області – 288 га). За попередніми підрахунками урожайність становитиме 22 ц з га. Головне завдання для господарників – створення регіональних запасів продовольчого зерна. Потрібно засипати в засіки 3300 тонн пшениці, 1060 –  жита, 125 – гречки, 50 – проса, що цілком під силу товаровиробникам. Подбали в сільгосппідприємствах і про паливно-мастильні матеріали. Так, дизпалива припасено 75% потреби, бензину – 62%, мастил – 55%. Але в цілому успіх на жнивах залежатиме від доброї організації робіт у полі, на токах.

Літо – ще й пора заготівлі кормів. З великою відповідальністю до вирішення цього питання поставилися в ПрАТ «Райз-Максимко», ДГ «Агрофірма «Надія», ФГ «Урожай», Світлани Кривозуб, ТОВ «Агрофірма «Лан». Станом на 26 червня сіна припасено 3550 тонн (за потреби 5800), сінажу 10000 тонн (11760 тонн). Нині заготівля цих видів кормів продовжується.

Ведуться ремонт і реконструкція тваринницьких приміщень. Добре налагоджена ця робота в ДГ «Агрофірма «Надія», ТОВ «Агрофірма «Лан», ПрАТ «Райз-Максимко».

На необхідності забезпечення пожежної безпеки на жнивах наголосив у своєму виступі начальник Роменського районного управління Держтехногенбезпеки в Сумській області О.В. Мазний. Заступник директора ДП «Роменський комбінат хлібопродуктів» ДАК «Хліб України» Ю.О. Хлинін ознайомив присутніх з ходом підготовки одного з ра­йонних гамазеїв до жнив, умовами приймання та зберігання зерна. Обнадіяв господарників, що ціни на послуги будуть набагато нижчими, ніж на споріднених підприємствах області. Вже визначилися і перші партнери – СТОВ «Урожайна країна».

Голова ФГ «Урожай» М.І. Шевченко поділився досвідом роботи на жнивах. У названому господарстві своя специфіка проведення збирального комплексу робіт. Тут заготовляють солому не тільки для громадського тваринництва, а й для індивідуальних господарників (по 4 тюки на двір). А це додаткові зарплати. Турбують його й ціни на зерно: «Я був у Києві, зустрічався з поважними людьми, заходила розмова й щодо закупівлі зерна. Щоб пшениця окупалася, її потрібно реалізовувати по 2500 грн. за тонну. Заготівельники, ходять чутки, збивають ціну до 1500 грн. У той же час ціни на пальне, добрива ростуть».

Про збереження та вико­рис­тання об’єктів культурної спад­щини  в Роменському ра­йо­ні інформувала начальник відділу культури і туризму РДА Т.М. Кондратенко.

З обговорюваних питань прийнято розпорядження.

Микола ГНАТЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Дом культури
Дом культури