Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини У Рогинці до криниці
У Рогинці до криниці
Вісті Роменщини
Понеділок, 09 липня 2012, 20:21      Ромни, Сумська область

В яру Хільківщина (побіля с. Рогинці) цього дня було людно. Миряни з навколишніх сіл прийшли з хрестом, хоругвами. Зібралися вони біля криниці ікони Божої Матері «Живоносне джерело» на молебень, який щороку проводиться на 10-ту п’ятницю після Святої Пасхи.

Саме цього дня в 1956 році дівчинка-напівсирота Оля Шеверда узріла в кришталевій воді образ Божої Матері. Бачили сонцесяйний лик й інші жінки, які неподалік сапували колгоспні буряки. Вода в криниці виявилася цілющою. В цьому переконалися не лише жителі ближніх сіл, а й городяни. Велелюдне паломництво сюди здійснювалося і в святкові, і в буденні дні. Радянські войовничі атеїсти цього, звісно, не могли стерпіти. Загортали вночі криницю бульдозером, а на ранок джерело знову пробивалося на поверхню і дзюркотіло в яр. Цим самим уже вкотре підтверджуючи, що Боже творіння не підвладне людині.

Молебень із водосвяченням біля криниці провели митрофорний протоієрей Вознесен­ського храму (м. Ромни) Іван, протоієрей Георгіївського храму (с. Рогинці) Володимир та ієрей храму Різдва Христового (с. Ріпки) Максим. Прихожани напилися святої водички, набрали в посудини, щоб пригостити своїх рідних, зна­йомих, бо вірять, що кришталеве джерело не лише тілесне здоров’я зміцнює, а й душі відроджує.

Микола ГНАТЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

4
4