Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Перші в області
Перші в області
Вісті Роменщини
Четвер, 21 червня 2012, 21:38      Ромни, Сумська область
В Україні триває реформування системи охорони здоров’я. Розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини є пріоритетним стратегічним напрямком та одним із головних завдань. Піонером реформування на Сумщині став наш регіон – вже майже півроку тут працює комунальний заклад – центр первинної медико-санітарної допомоги Роменського району. У решті міст і районів такі центри мають з’явитися до жовтня.  

– Питання виокремлення ланки первинної медичної допомоги шляхом створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, завдання яких – забезпечення рівної доступності медичних послуг належної якості, сьогодні одне з найактуальніших. Будь-яку негативну подію краще попередити, ніж потім усувати наслідки. Не є винятком і галузь медицини: профілактика хвороби – краще і дешевше, ніж лікування. Тож не випадкові зміни в сфері медичного обслуговування, спрямовані на впровадження інституту сімейних лікарів та забезпечення доступної і якісної первинної медико-санітарної допомоги жителям сіл району, – переконаний головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Роменського району Микола Козаченко. – Зростає і значення служби невід­клад­ної допомоги, що має працювати на засадах єдиного медичного простору. В досить розгалуженій мережі району планується створити пункти невідкладної медичної допомоги для швидкого реагування на екстрені виклики в найвід­дале­ніші села.

– Чому в першу чергу реформується система надання первинної медико-санітарної допомоги?

– У більшості розвинутих країн світу на первинному рівні надають до 90% загального обсягу медичної допомоги. Кількість лікарів загальної практики сімейної медицини, що працюють у галузі охорони здоров’я, становить від 30 до 50 відсотків. У нас сьогодні на пер­винному рівні починають і закінчують лікування не більше 30% пацієнтів у містах і до 50% – у сільській місцевості. До того ж нераціональна організація первинної допомоги та її недостатнє фінансування призвели до втрати комплексності та наступності в наданні медичної допомоги, формального під­ходу до здійснення профілактики і диспансерної роботи. Як наслідок, спостерігаються численні випадки пізнього виявлення тяжких хвороб та ускладнень хронічних захворювань, що зумовлює надмірну потребу в дорогому спеціалізованому лікуванні. Світовий досвід свідчить, що розвиток первинної допомоги на засадах сімейної медицини є найефективнішим засобом досягнення справедливого розподілу і раціонального використання коштів та підвищення результативності роботи всієї галузі охорони здоров’я.

– Яку конкретно допомогу можна отримати у сі­мей­них лікарів центру?

– Первинна медична допомога – це та, що надається в ам­булаторних умовах або за міс­цем проживання пацієнта сімейним лікарем. Вона передбачає: консультування, діа­г­но­с­­­­­тику, профілактику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь.

– Як зміниться чисель­ність медичних працівників?

– Їх кількість зросте (зараз район забезпечений на 50%, більшість – люди поважного віку), які на первинному рівні надаватимуть допомогу, а головне – проводитимуть про­філактичні заходи для недопущення захворювання чи лікуватимуть хворобу на початковій стадії. При цьому підвищиться мобільність медпрацівників, покращаться матеріальна база та їх фаховий рі­вень. Уже в минулому році отримали два санітарні автомобілі для надання невідкладної допомоги жителям району, в цьому році на­дійде ще два. Хоча є проблема із забезпеченням необхідної кількості пального.

Досягнуто домовленості з сільськими головами про надання чотирьох квартир тим лікарям, які обслуговуватимуть територіальні громади. Вирішується питання з сільськими радами щодо спрямування певних сум із бюджетів сільрад для придбання медичним за­кладам, що й обслуговують ці територіальні громади, необ­хідного медичного обладнання та проведення ремонтів.

Бути першопрохідцями нелегко. Допомагають долати труднощі під­тримка і розуміння з боку районної влади, адмі­ністрації ЦРЛ. Зрозуміло, якісні зміни відбудуться не за один день, але, переконаний, ми рухаємося в правильному на­прям­ку.

– Що робиться для залучення до роботи випускників вузів і молодих спеціалістів?

– Випускники медичних навчальних закладів, які виявлять бажання працювати в нашому районі, отримуватимуть щомісяця протягом трьох років до­плату в сумі 1000 грн., а ті з лікарів, які перекваліфікуються на сімейного лікаря й погодяться працювати на Роменщині, – в сумі 500 грн.

– Ваші побажання праців­никам галузі охорони здоров’я у переддень профе­сій­ного свята.

– Не хворіти самим і успішно боротися з недугами паці­єнтів. Добра і достатку в родинах та усіляких гараздів.

Спілкувався

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм