Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Громаду вислухали, а висновки…
Громаду вислухали, а висновки…
Вісті Роменщини
Вівторок, 03 березня 2009, 10:30      Ромни, Сумська область

Вісті РоменщиниПитання щодо підвищення тарифів на воду у 3,2 раза та збільшення оплати за перевезення в громадському транспорті не залишили байдужими сотні мешканців міста, про що свідчив переповнений зал міського центру культури і дозвілля.

 

Але причин об’єктивного підвищення тарифів на воду ДП “Аква-Сервіс” та ДП “Сток-Сервіс” так ніхто і не почув. На такі питання, як “Чому за два роки втрати води збільшились більш ніж на 100% (тобто на 175 тис. куб. м)?”, “Чи доцільно тримати штат працівників з інформаційно-довідкового обслуговування, збільшуючи витрати на це на 659,63% (тобто на 506,6 тис. грн.)?”, “Скільки витрачено коштів підприємством на ремонтні роботи, якщо сума амортизаційних нарахувань збільшилася на 1634%?”, так вичерпної відповіді керівник підприємства і не дав. Завуа­льовані відповіді про збільшення витрат нікого не переконали, що вищезгадана сума й інші надумані витрати не лягли на плечі споживачів. Як виявилось, ПП “Еліпс” ще й за оренду обладнання та землі не платить, а значить, наш міський бюджет недоотримує щоразу кругленьку суму, за що будь-які інші підприємці несуть покарання. Ось тому й виникла думка: щоб таку безгосподарність припинити, до­ціль­но створити комунальне підприємство з водопостачання та водовідведення. Адже такі об’єкти мають стратегічне зна­чення для інфраструктури міста, як наголосив депутат Жарий. Хотілося б, щоб на економію міських коштів ПП “Еліпс” звернула увагу і така поважна людина, як міський голова.

 

Дуже мало часу залишалося на обговорення тарифів у громадському транспорті. Тож не дивно, що нарікань було багато. Адже і сам конкурс автоперевізників проходив “секретно”, тобто без журналістів. Тому й нові автобуси деяких автовласників залишились без уваги, а всі старі возять і досі нас із вами. Ніхто, жодна виконавча чи контролююча служба “не побачили”, що багато автобусів з одним діючим входом (у Краматорську згоріли люди в аналогічному транспорті кілька днів тому, а отже, про нашу з вами безпеку ніхто не дбає). Виникає мимоволі запитання: а чи не продана, чи не обміняна на якусь домовленість наша з вами безпека пересування? Бо чому ж тоді люди їздять у загазованих ЛАЗах з дверима, які відкриваються за втручання фізичної сили людини, з побитими вікнами, з роздертими та брудними сидіннями, з безкультурними водіями та кондукторами (до речі, ще й не зареєстрованими)?

 

Користуючись нашим міським громадським транспортом, людина зазнає такого приниження, яке ні в які рамки культурного обслуговування не входить. Стан багатьох транспортних засобів жалюгідний. Це бачать всі, крім тих, хто цей стан контролює. Альтернативи у роменських пасажирів не-ма-є, бо асоціація перевізників у Ромнах – монополіст, який різними способами не допускає до участі у перевезеннях пасажирів приватних перевізників з інших міст. Комунального транспорту немає й досі. Розвалити – розвалили, створити нове – не створили.

 

Кожний совісний депутат не боїться розголосу його думки під час сесійних засідань. Але з якоїсь причини ЗМІ однобоко висвітлюють хід таких засідань. Адже питання щодо створення комунального підприємства громадського транспорту давно висить у повітрі. Так, при формуванні бюджету на 2008 рік, взявши до уваги звернення громади та депутатів (на жаль, лише окремих), міський голова на одному з пленарних засідань запропонував 300 тис. грн. вкласти в новий транспорт, аби придбати 2 нові автобуси, щоб дати початок створенню комунального транспортного підприємства міста. Але зась. Голова асоціації перевізників міста заблокував це питання разом зі своїми однодумцями, бо для них така альтернатива була б конкуренцією. Вони доводили, що краще ці кошти “вкинути” в ремонт доріг. На тому й скінчилось. Проте навесні призабута тема стала актуальною, але знову результату ніякого.

 

І ось на громадських слуханнях вкотре піднялося це питання. Адже з усіх міст Сумської, Чернігівської, Полтавської та інших областей лише в Ромнах вартість проїзду в автобусі (а не маршрутці) намагаються встановити більше, ніж 1 грн. Так, є монополіст газу в місті, який не подобається монополісту-перевізнику. Але переобладнання системи автобусів під інший вид пального – це проблема перевізників, а не громади. А ще пільгових категорій пасажирів теж найбільше саме в Ромнах. А тому й не мають можливості пенсіонери їздити безкоштовно. Тож питання створення комунального транспортного підприємства та залучення до участі в тендері на пасажирські перевезення підприємців з інших регіонів отримало схвальні відгуки громади на слуханнях 17 лютого.

 

Переконана, після такого зібрання буде над чим задуматись і депутатському корпусу, і виконкому та його структурним підрозділам, відповідним службам, і керівництву міста.

 

Зоя СОЛЯРИК,
депутат міської ради.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виставка народної творчості
Виставка народної творчості