Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Упорядкування сезонної торгівлі
Упорядкування сезонної торгівлі
Вісті Роменщини
Четвер, 31 травня 2012, 21:30      Ромни, Сумська область
Міський голова Микола Калашник зібрав керівників правоохоронних і контролюючих служб, щоб вивчити питання правомірності розміщення місць сезонної торгівлі слабоалкогольними напоями, а також стихійного ринку на вул. Руденка. Інформували начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій виконкому Валерій Бондаренко, головний архітектор Юрій Литвиненко, начальник відділу розвитку підприємництва та споживчого ринку Валентина Христій.  

Відкриваючи зустріч, очільник міста наголосив, що загалом галузь торгівлі в Ромнах функціонує непогано, залишається врегулювати лише деякі питання, про які і йшла мова. Валерій Бондаренко ознайомив із вимогами щодо місць тимчасового продажу, зокрема наказом Мінрегіонбуду “Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підпри­ємницької діяльності”. Лише два таких об’єкти торгівлі з шес­ти, що розпочали діяль­ність із настанням тепла, оформлені за всіма вимогами, – повідомив він.

Юрій Литвиненко глибше розкрив тему. Наприклад, під дію згаданого наказу підпадають кіоски, павільйони та ін. А столики під парасолями, намети, “грибки”, навіси поблизу кафе чи барів є малими архітектурними формами. В першому випадку дійсно необхідно оформляти купу правоустановчих документів, передусім на землю. В іншому достатньо узгодити з відділом містобудування та архітектури тільки естетичний вигляд об’єкта. Цього, до речі, теж майже ніхто не робить. Не завжди в таких місцях взагалі торгують. Люди, придбавши, приміром, напої за прилавком  у приміщенні, прос­то споживають їх за столиками вже на вулиці. Подібне питання раніше поставало з продажем квасу з бочок. Його врегулювали таким чином: дозвіл на сезонну торгівлю під­приємець отримує після того, як погодить схему руху й тор­гівлі в райСЕС та у головного архітектора.

Подібної методики щодо розміщення конкретних малих архітектурних форм немає. Саме тому міський голова й доручив її розробити відповідним службам. При цьому він підкреслив, що вона в жодному разі не повинна носити каральний характер, а максимально спростити порядок отримання необхідних дозволів, враховуючи санітарно-гігієнічні та естетичні вимоги. Також не менш важливе ставлення мешканців до відкриття подібних закладів поблизу житлових будинків і в багатоповерхівках.

Про результати перевірки ринку на вул. Руденка доповіла Валентина Христій. Проблема виникла після того, як там дозволили сезонний продаж розсади, що переріс у стихійну торгівлю овочами та непродовольчими товарами. Причому справа не стільки в тому, що для цього теж потрібні відповідні дозволи. Деякі лотки й машини заважають пішоходам, створюють перешкоди й на проїжджій частині.

– Наше завдання в цьому випадку, – прокоментував питання Микола Калашник, – не придушити торгівлю, а організувати її відповідно до вимог благоустрою.

Відповідні доручення він і дав правоохоронцям, адміні­страції ринку та іншим службам. Крім того, вже давно точаться розмови про необ­хідність перетворити вул. Руденка на пішохідну зону, на зразок вул. Соборної в Сумах. Проект доопрацьовують, шукають інвесторів, якими мають стати підприємці, чиї торговельні заклади там розташовані. Міський голова торкнувся й цього питання, доручивши приділити йому більше уваги.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009