Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Перейменовувати вулиці дорого…
Перейменовувати вулиці дорого…
Вісті Роменщини
Неділя, 20 травня 2012, 21:37      Ромни, Сумська область
Більшість українців зовсім не проти, щоб оточуюча дійсність мала більше спільного з історією Батьківщини взагалі, а не тільки з її радянським періодом. Зокрема, коли йдеться про назви вулиць. От тільки мешканцям Ромен не вистачає статків, щоб витрачатися на перейменування. 

У 2008 році повернення вулицям їх історичних (дореволюційних) назв санкціонували на державному рівні. Тоді встигли завершити тільки перший етап цієї, як виявилося, непростої роботи. А коса на­йшла на камінь, коли з’ясувалося, що подібні зміни таки тягнуть за собою значні витрати на перереєстрацію житла, транспорту для фізичних і юридичних осіб. Багато з них досі не оформили відповідну документацію, – з’ясувала нещодавно комісія з перейменування вулиць.

Її члени зібралися, щоб ви­вчити пропозицію подружжя – мешканців вул. Линьова, які звернулися з проханням продовжити розпочату чотири роки тому “вуличну” реформу й змінити назви вулиць Дзержинського, Щучки, Рози Люксембург, Тельмана, Дімітрова, Радянської, Щорса, Чекістів, Горького і Мельникова. Також громадська молодіжна організація “Сузір’я” запропонувала вшанувати пам’ять відомого земляка архітектора, кінорежисера й драматурга Івана Кавалерідзе, назвавши на його честь площу, де встановлено пам’ятник Героям революції його роботи.

Депутати міської ради, крає­знавці, керівники підпри­ємств і організацій ґрунтовно обговорили доцільність таких змін. Пропозиція щодо площі ім. І.П. Кавалерідзе потребувала тільки узгодження з архітектурно-нормативними вимогами, які, в принципі, не суперечать задуму, та й адресатів на ній не буде. Перейменування ж десяти вулиць, як свідчить попередній досвід, – справа набагато складніша. Тому й доручили головам квартальних комітетів опитати мешканців вулиць, назви яких пов’язані з радянським минулим, щодо їх перейменування.

На наступному засіданні результати опитувань засвідчили, що за сьогоднішніх умов люди не готові витрачати влас­ні гроші для цього. Ідеологічний бік питання не чіпали. Напевно тому, що це досить суперечливе поняття. Наприклад, представники так званих лівих політичних сил настоюють на тому, щоб повернути попередні (радянські) назви вже перейменованим вулицям.

Врешті вивчати громадську думку продовжать на консультаціях із громадськістю, запланованих на 22 травня. Тільки після цього питання розгляне депутатська комісія. Вона й опрацює проект рішення для розгляду на засіданні міської ради. В жодному разі, наголосила голова комісії з перейменування вулиць Олена Проценко, люди не повинні платити за подібні зміни. Можливо, виділятимуть кошти з бюджету, але частинами й не відразу для всіх об’єктів перейменування. Давно ведуться розмови й про спрощення перереєстрації. Та це вже справа вищих державних органів.

Українці переконалися, що будувати незалежну державу не тільки важко, але й дорого. Та нам не звикати – СРСР коштував ще дорожче... А от вулиці тоді перейменовували безплатно. Отже, запрошуємо до обговорення.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

46
46