Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Школа береже історію родини
Школа береже історію родини
Вісті Роменщини
Субота, 12 травня 2012, 05:49      Ромни, Сумська область
Сьогодні її немає серед них. Але вічний вогонь материнського добра, щедрості й краси людського життя, яке запалила Олександра Аврамівна у сорока восьми дітей, віддає теплом дотепер. Вона дала сиротам можливість пізнати материнську любов, ласку, радість спілкування людей різних національностей, яких спіткала тяжка доля сирітства, під прізвищем Деревських. 

Не тільки в нашому місті, а й далеко за його межами знайдеться небагато людей, які б не знали про життєвий подвиг цієї простої жінки, яку Вітчизна уславила званням матері-героїні та орденом Трудового Червоного Прапора.

Далеко від рідного міста простяглася жива нитка тих, хто продовжує рід Деревських. Сини й доньки уславили його своїми звершеннями в кипучому вирі трудового життя країни. І щороку, коли буйно квітнуть весняні сади, коли спалахують рожевим багрянцем тюльпани, діти Олександри Деревської злітаються в рідне місто Ромен, у рідну оселю, щоб вшанувати пам’ять своєї мами. А допомагають зібратися разом цій великій родині юні друзі – учні школи-інтернату, яка носить ім’я Олександри Деревської.

Продовжується листування з цією багатонаціональною сім’єю. Діти і внуки зачинательки прославленого роду шлють до шкільного музею своєї матері спогади про неї, своє життя після того, як їх усиновила чи удочерила Олександра Авра­мівна, про трудові успіхи, надії, мрії, сподівання. Лист до листа, світлина до світлини. І перед школярами постає мати-героїня, наче жива, з її бентегою, переживаннями, помислами і переконаннями.

Народний музей матері-героїні Олександри Деревської, що діє в школі, відвідали тисячі школярів нашого міста, бага­тьох шкіл Сумщини, сусідніх Полтавської, Чернігівської і Київської областей, люди різного віку, вчителі, письменники, кіномитці, художники й поети. Майже щодня приходять сюди й учні школи-інтернату, щоб відкрити для себе ще одну цікаву сторінку з життя Деревської, зустрітися з тими, хто знав її особисто чи працював із нею, її дітьми, що живуть у нашому місті.

Наче живе джерельце, тече розповідь екскурсовода про подвиг жінки-матері. Десятки пар допитливих дитячих очей зупиняють зір на експонатах, що висвітлюють життя Деревської. І хочеться дітям бути схожими на неї: творити добро, приносити радість, бути вірними синами й доньками своєї держави. А поки що головним своїм обов’язком вони вбачають добре навчання, гідну поведінку, дружні стосунки, готовність будь-якої миті прийти на допомогу людині, яка потрапить у біду. Цьому їх вчить школа – вчителі, вихователі, цього вимагає від них життя, обов’язок, Батьківщина, яка розраховує на них у майбутньому як на свідомих громадян, патріотів.

Сьогодні музей Олександри Деревської оновили сучасними меблями, килимами, експонатами, дитячими роботами. До послуг відвідувачів книги про О. Деревську, написані її дітьми та внуками. Тут можна проглянути документальний фільм “Роменська мадонна”, який на міжнародному фестивалі одержав приз “Золотий голуб”, а також художній фільм “Свято печеної картоплі”, створений на кіностудії імені О. Довженка.

Цього року школа разом із усією Україною святкує 110-ту річницю від дня народження Олександри Аврамівни. В навчальному закладі відбудуться урочистості з цієї нагоди, присвячені Дню матері. Колектив ретельно готується до знаменної дати, адже її відзначення на державному рівні ухвалила Верховна Рада України.

Тетяна ЛІСНЕНКО,

заступник директора школи-інтернату

ім. О.А. Деревської.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

30
30