Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Скільки коштує молоко?
Скільки коштує молоко?
Вісті Роменщини
Четвер, 05 квітня 2012, 20:13      Ромни, Сумська область
На спільному засіданні громадських рад міста і району намагалися досягти порозуміння і взаємовигідного компромісу між виробниками, переробниками і споживачами молочної продукції.  

В. о. начальника управління агропромислового розвитку РДА Наталія Мисюра охарактеризувала стан тваринницької галузі в районі. Одним із основних факторів, що впливають на зменшення поголів’я дійного стада, є низькі закупівельні ціни на молоко і часом тривалі за­тримки у розрахунках зі здавачами за продукцію. Зокрема, це характерно для ТОВ „Гадяч-сир”. Нині вигідніше займатися рослинництвом.

Не краща ситуація і в громадському секторі. Волошнівський сільський голова Іван Качмарський та очільники інших територіальних громад відзначали значне зменшення кількості корів у присадибних господарствах. Якщо раніше за кращі сінокоси і пастівні „билися”, то зараз вже ні. Все більше людей залишають лише одну корову – „для себе”. Тож переробникам варто замислитися про майбутнє.

Представник сфери торгівлі, директор ТОВ „Оазис-центр” Юрій Могилка зазначив, що продукцію отримують безпосередньо від виробників і торгова надбавка складає 5-8 відсотків. У середньому це 58 копійок.

Нині, за інформацією представників молокопереробних підприємств, закупівельна ціна на молоко – 2-2,15 грн. за літр. Відпускна ціна – 5,43 грн. Розповіли вони й про стимулювання здавачів сировини: реалізація кормів за нижчими цінами, дешевша вартість парування корів тощо. На жаль, так і не прозвучала „розкладена по полицях” інформація про складові витрати переробки молока. Хоча, як справедливо констатував голова районної громадської ради В’ячеслав Лєонов, за такої різниці між закупівельною і відпускною вартістю продукції основна „накрутка” цін відбувається саме у переробників.

Заслуговувала на увагу пропозиція щодо співпраці директора молокозаводу з Бурині Едуарда Шульги: підвищення закупівельних цін за умови, що всі в одній чи кількох сільрадах здаватимуть сировину лише на його підприємство. Хоча питання дискусійне. З одного боку, найкращим аргументом є вища ціна – якщо й не всі, то переважна більшість співпрацюватиме з тим, хто запропонує кращі умови. І не потрібно ніяких „умовлянь”. З іншого – не раз і не два колеги-переробники „перебивали” ціну, щоб „видавити” конкурента, а потім закуповували молоко ще дешевше, ніж попередник, бо селянам нікуди було діватися. Та в будь-якому випадку без довіри і сумлінного виконання зобов’язань та взаємовигідного партнерства обох сторін навряд чи можлива співпраця.

Альтернативою може стати досвід сільськогосподарського кооперативу „Ярославна” з Путивльщини. Нині його члени здають молоко оптом на переробні підприємства, але вже будують власний молокозавод. Можливо, якби на Роменщині працювало кілька невеликих молокопереробних підприємств, то й „гіганти” теж змушені були б дорожче купляти, дешевше продавати і більше дбати про якість, борючись за покупця.

Підбиваючи підсумки зібрання, голова район­ної громадської ради В’ячеслав Лєонов підкреслив, що представницькі органи міста і району виступають за партнерські відносини, яких зараз, на жаль, немає, і розраховують на розуміння з боку переробників. Але в разі відсутності діалогу, захищаючи споживачів молочної продукції і здавачів сировини, буде направлено відповідні звернення в органи державної влади, Антимонопольний комітет та інші контролюючі організації.

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм