Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини За фермерами, як за кам’яною стіною
За фермерами, як за кам’яною стіною
Вісті Роменщини
Середа, 21 березня 2012, 10:55      Ромни, Сумська область

Від інших сіл району с. Василівка відрізняється добротною церквою (подарунок землякам від Івана Телющенка), компактним поселенням, широкою мережею магазинів. Та головне те, що тут збереглося базове підприємство ФГ «Урожай», де керівником депутат районної ради М.І. Шевченко. Засіваються землі, кипить робота на фермівських дворах. А це значить, що люди мають постійну роботу, заро­бітну плату і певний достаток у сім’ях. У сільгосппідприємстві працює 120 жителів сіл.

За сумісництвом люди займаються підсобним господарством, у власних дворах утримують 120 корів. А ще – молодняк ВРХ, свиней, птицю. Хоч великих прибутків домашні ферми й не приносять, але ж свіжа копійка до сімейного бюджету надходить. Михайло Іванович, окрім того що надає землякам роботу, багато допомагає школі, закладам культури, медицини. От і минулого року за соціально-економічною угодою він витратив на ці цілі 76 тис. грн. Це, так би мовити, офіційна сума, але ж люди звер­таються до господарника повсякчас. І керівник ні в чому не відмовляє.

– За Михайлом Шевченком та Ігорем Савченком (керівник ФГ «Золотницьке») ми – як за кам’яною стіною, – говорить виконуюча обов’язки сільського голови Л.М. Гончаренко. – Вони вчасно розраховуються за оренду землі й соціальну сферу підтримують. Внаслідок такої співпраці торік удалося встановити в школі метало­плас­тикові вікна, до ФАПу підвести воду, замінити двері в будинку культури, почистити декілька колодязів, провести реконструкцію вуличного освітлення. Очищаються від снігу дороги, виділяються кошти на культурно-масові заходи, спортивні змагання. Завдяки матеріальній підтримці М.І. Шевченка футбольна команда села на районних змаганнях виборола перше місце. Та й взагалі зі спортом у селі дружать, школярі постійно займають призові місця.

Не забули в минулому році й про дитячий садок із чарівною назвою «Вишенька». Провели ремонт фасаду споруди, замінили двері, придбали 13 стільців. Нині в закладі виховується 30 хлопчиків і дівчаток. Але, схоже, що його наповнюваність зростатиме. Це під­твер­джує той факт, що торік у селі крива з демографічної ситуації піднялася вгору: народилося п’ятеро дітей, померло четверо жителів. Незважаючи на економічні труднощі, інші негаразди, молоді сім’ї обзаводяться дітьми. Серед них і шановане в селі подружжя Віталій та Оксана Горболиси.

Селяни, особливо молоді люди, зрозумівши суть ринкової економіки, не чекають подачок від держави, а покладаються на власні сили. Для прикладу, подружжя Леонід та Оксана Мартиненки за профе­сією вчителі. Роботу освітяни знайти могли, але для цього потрібно було виїздити з дому. Недовго думаючи, вони зайнялися підприємництвом. Звичайну хату обладнали під магазин і справа пішла. До речі, в селі функціонує 5 торгових точок. І всі мають виторг, бо інакше б закрилися. Це наштовхує на думку, що купівельна спроможність людей на рівні.

У селі чудовий фельдшер­сько-акушерський пункт з чотирьох кімнат. Розміщений він у тихому мальовничому місці. Завідує ним В.П. Фенько. Тут надають жителям первинну медико-санітарну допомогу. А коли виникає потреба доставити хворого в місто, теж немає проблем. На ці цілі виділено кошти, торік сума становила 16 тис. грн.

І на нинішній рік громада визначилася, що зробити для покращення життя. Насамперед вирішила збудувати водопровід на двох вулицях (Молодіжній та Радянській), відремонтувати дах будинку культури, придбати матеріали для будівництва дзвіниці, відремонтувати дорогу на вул. Центральній та виконати інші роботи. Кошти надійдуть із сіль­ського бюджету, а також від спонсорів.

Першу скрипку в добрих починаннях ведуть депутати. Серед них Григорій Рубець, Валентина Фенько, Василь Агеєнко. І всі мешканці підтримують порядок на власних обій­стях, стараються, щоб їхнє село було красивим, гостинним, приживалися в ньому молоді сім’ї.

Микола ЛАВРИК.

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

17
17