Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини ЩОБ ПОВІНЬ НЕ ЗАШКОДИЛА
ЩОБ ПОВІНЬ НЕ ЗАШКОДИЛА
Вісті Роменщини
Четвер, 15 березня 2012, 21:03      Ромни, Сумська область
Відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів секретар міської ради, голова комісії Микола Цецюр. 

Розглянуто хід підготовки головного управління міського господарства та інших служб до льодоходу, повені й дощових паводків у весняний період 2012 року.

Для забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, завчасного захисту від повені населення, виробничих та невиробничих об'єктів усіх форм власності на території міста затверджено ряд заходів. Так, комісія схвалила план дій підприємств і організацій з підготовки та проведення протипаводкових заходів у весняний період 2012 року, передбачений розпорядженням міського голови від 27.02.2012 р. № 38 "Про заходи щодо забезпечення в місті безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2012 року".

Головному управлінню міського господарства (Кочерга М.Г.) доручено створити (поповнити, оновити) запаси будівельних і паливно-мастильних матеріалів для подолання негативного впливу і ліквідації наслідків повені, льодоходу, паводків; провести комісійне обстеження місць імовірних підтоплень, льодових заторів, місць скиду талої води через дороги та визначити порядок дій під час стихійного лиха; провести попередні розрахунки щодо тимчасового відселення потерпілих у гуртожитки або інше житло, узгодити з керівниками місця відселення та їх кількість; вжити заходів щодо ремонту, захисту оглядових колодязів і артсвердловин від потрапляння талої води; підготувати розрахунки і необхідну кількість хлористого вапна для проведення дезінфекції питної води (за приписом Роменської районної СЕС); своєчасно інформувати Роменську районну СЕС про випадки підтоплень із метою постійного контролю за якістю питної води, для чого із залученням (у разі необхідності) працівників Роменської районної СЕС оновити списки колодязів та вигрібних ям загального користування.

Роменській метеостанції (Хоменко Л.А.) забезпечити постійне спостереження за рівнями річок і щоденне оперативне доведення інформації до відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення про їх зміну й про інші гідрометеорологічні небезпеки (тел. 2-25-34 або 2-13-74).

Начальнику цеху ТП № 13 (Галунко В.В.) забезпечити стале функціонування засобів зв'язку і радіомовлення в місті та позачергову обробку гідрометеорологічних телеграм.

Роменській філії "РЕМ" ПАТ "Сумиобленерго" (Постол В.В), Роменському УЕГГ ПАТ "Сумигаз" (Сидоренко М.П.) перевірити проблемні ділянки мереж щодо недопущення їх аварійності внаслідок впливу повені, створити запаси матеріалів для виконання аварійних робіт.

Керівникам підприємств, установ, організацій, навчальних закладів міста визначити посадових осіб, які, за необхідності, організують і безпосередньо виконають роботи щодо запобігання та ліквідації наслідків заподіяних повінню, талими водами, підтопленням; створити необхідний запас матеріально-технічних, паливно-мастильних, будівельних матеріалів, підготувати наявну інженерну та автомобільну техніку; в разі проходження територією об'єкта перепускних каналів, труб тощо забезпечити їх своєчасну очистку від сміття та бруду і своєчасно інформувати міську комісію з питань ТЕБ та НС про ситуацію, що склалася.

Роменському РВ УМНС України в Сумській області (Дрофа О.В.), Роменському РВ управління Держтехногенбезпеки в Сумській області (Мазний О.В.): перевірити на підприємствах міста технічну готовність мотопомп для їх застосування під час можливої повені та проінформувати міськвиконком про виконання даного пункту; забезпечити готовність особового складу відділу до дій за призначенням в умовах можливої паводкової небезпеки.

Відділу освіти (Горбик З.Г.) організувати роз'яснювальну роботу в школах та дошкільних закладах про небезпеку знаходження дітей біля річок та їх виходу на лід.

Роменському МВ УМВС України в Сумській області (Яровий Ю.М.) забезпечити громадський порядок і охорону майна в будівлях, залишених у зв'язку з повінню.

Роменській райСЕС (Бойко М.Г.) забезпечити посилений контроль за санітарно-епідеміологічною обстановкою в районах можливих підтоплень та якістю питної води.

Роменській ЦРЛ (Гунькова В.В.) спланувати і забезпечити чітку роботу підрозділів закладу, в тому числі швидкої медичної допомоги, з урахуванням особливостей ситуації, пов'язаної з можливою повінню, льодоходом та паводками в місті. В районах можливих підтоплень визначити тяжких хворих, вагітних жінок та спланувати заходи з надання їм необхідної медичної допомоги (госпіталізація).

* * *

У 2-му Спеціальному регіональному центрі швидкого реагування МНС України проведені заняття з особовим складом щодо пошуку та рятування людей під час весняних повеней. Для виконання завдань в центрі утримуються у постійній готовності для застосування плавзасоби, інженерна та автомобільна техніка, насосне обладнання, автономні джерела електроживлення. Підготовлені до розгортання та роботи в складних погодних умовах пересувні пункти управління, пункти життєзабезпечення та обігріву. До проведення робіт із підриву льодового покрову підготовлені піротехнічна та водолазні групи. Уточнені маршрути до об'єктів та створено необхідний запас вибухівки і засобів підриву для проведення робіт із захисту гідротехнічних споруд від льодових заторів.

Северин НАДОЛЬКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop20
konotop20