Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини ІНТЕРНЕТ-БІБЛІОТЕКА
ІНТЕРНЕТ-БІБЛІОТЕКА
Вісті Роменщини
Понеділок, 27 лютого 2012, 19:20      Ромни, Сумська область
620 бібліотек України отримають комп'ютерну техніку за програмою "Бібліоміст", до якої долучилися Рада міжнародних наукових досліджень і обмінів, Ініціатива "Глобальні бібліотеки" Фундації Білла та Мелінди Гейтс, Міністерство культури України, агентство США з міжнародного розвитку (USAID), корпорація Microsoft та Українська бібліотечна асоціація. 

66,3% населення України не мають регулярного доступу до Інтернету, що перетворився на обов'язкову умову самореалізації в сучасному інформаційному суспільстві. Програма вже протягом майже трьох років долає цифрову прірву, модернізуючи книгозбірні в нашій країні. Внаслідок уже близько тисячі з них пропонують безкоштовний доступ до всесвітньої мережі, а також навчають використовувати інформаційні технології, впроваджують сучасні послуги.

Нещодавно оголошено ще 620 бібліотек, що пройшли конкурсний відбір і отримають комп'ютерне обладнання до осені 2012 року. Серед них Роменська центральна міська бібліотека для дорослих, центральна міська бібліотека для дітей, філії № 1 ЦМБ для дорослих (мікрорайон Процівка), № 1 ЦМБ для дітей (поблизу вокзалу).

Заявки бібліотек оцінювались, зокрема, за чітким розумінням потреб громади, спроможністю налагодити партнерство з владою та громадою. Необхідною умовою також було зобов'язання з боку місцевої влади взяти на себе витрати на Інтернет-підключення та забезпечити участь бібліотекарів у тритижневих тренінгах із новітніх бібліотечних послуг. Крім того, місцева влада виділяє кошти на ремонт приміщень.

До 2013 року програма "Бібліоміст" обладнає сучасною технікою більше 1600 публічних бібліотек. Для реалізації проекту Microsoft безкоштовно надає програмне забезпечення (до 2013 р. - на суму 9 млн. доларів США).

Одним із напрямків роботи є збір та аналіз даних щодо впливу сучасних книгозбірень на життя окремих українців та громад. Протягом останніх років багато бібліотек-учасниць програми продемонстрували, що нові послуги позитивно впливають на соціально-економічний розвиток в Україні.

Микола СОТ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

10
10