Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

ЕХ, МАСЛЯНА
Вісті Роменщини
Понеділок, 27 лютого 2012, 19:19      Ромни, Сумська область
Масляна - "підготовчий" тиждень перед Великим постом, під час якого дозволяється вживати тільки молочні страви. Та які ж гуляння без шашликів? - вирішили мешканці мікрорайону Процівка й зустріли сиропусну днем раніше. "Щоб устигнути й на міській Масляній погуляти", - жартома пояснили вони.  

Напевно, в жодному іншому кутку Ромен так не бережуть традиції народних гулянь. Масово відзначають храмові свята, а шкільні перетворюють мало не на загальноміські. Відчуваються тісна співпраця та взаєморозуміння влади й громади. Цього разу все почалося із захоплення Миколи Рудейка льодяними скульптурами. Монтажник-висотник майстерно володіє бензопилкою й нині допомагає як жителям, так і владі ліквідовувати небезпечні дерева. Саме цим інструментом вирізав з льоду хрест на Водохреще. Коли крига на ставочку потовщала, поряд з'явилися вигадливі фігури сердечка, "чупа-чупса", столу зі стільчиками, грибочка та інші. Чималої вправності вимагав символ Євро-2012 - великий футбольний м'яч із українською символікою. Його робив з особливою любов'ю, - розповів автор, щирий уболівальник.

Допомагали сусіди, молодший син. Поряд встановили кружало з двох жердин, дерев'яних санчат і "колеса", що для сучасних дітлахів справжнє диво, перед яким тьмяніє будь-який атракціон. До речі, водойма, на якій розмістився "парк розваг", також виникла з ініціативи скульптора-аматора. Років зо два тому тут було звалище. На прохання людей директор ЗАТ "СБК", депутат обласної ради Василь Марюха допоміг не тільки прибрати на пустирі, а й зробити глибоку копанку.

У затишному куточку, перетвореному небайдужими руками на невеличку казку, голова квартального комітету Віра Данилко й запропонувала провести Масляну. Мешканці гостинно зустріли міського голову Миколу Калашника, а також секретаря міської ради Миколу Цецюра, який опікується мікрорайоном як народний обранець. У післяобідню пору гуляння розгорнулося на повну. Микола Рудейко замінив бензопилку на баян і завзято вигравав під спів місцевих красунь у яскравих хустках. Взявся за музичний інструмент і міський голова. Дітей і дорослих вабили краса крижаного дива, а також апетитний аромат млинців і свіжини. Довкола лунав щасливий галас дітвори, веселилися дорослі, які також згадали безтурботну юність, коли таким розвагам не було альтернативи за комп'ютером чи телевізором…

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009