Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини КОЗАЦЬКИЙ СПАДОК
КОЗАЦЬКИЙ СПАДОК
Вісті Роменщини
Понеділок, 27 лютого 2012, 19:13      Ромни, Сумська область
Наш сивий Ромен здавна славився древніми храмами з чудотворними іконами та багатьма іншими духовними історичними пам'ятками.  

Так, і в мікрорайоні Лозова на вул. Дудіна стояла Георгіївська церква, заснована в 1734 р. козаками. Дерев'яна, з трьома гранчастими зрубами, увінчаними наметовими верхами з маківками, вона являла собою видатний витвір архітектури доби українського козацького бароко. При церкві діяла однокласна парафіяльна школа. В дні свят сюди йшли люди звідусіль, щоб помолитися великому святому Георгію Побідоносцю - покровителю воїнів-захисників, образ якого символізує священну боротьбу проти зла.

Після революції, в 30-ті роки ХХ століття храм припинив свою діяльність. Невблаганний час, недбале ставлення зробили своє. А в 1981 р. із невідомих причин церкву знищив вогонь…

Відтоді минуло багато років, та людська душа так само потребує добра, тепла, святості й віри. Тому й організувалася ініціативна група жителів мікрорайону, яка звернулася до настоятеля Всіхсвятської церкви о. Димитрія з проханням допомогти створити церковну громаду, щоб відродити храм на святому місці й не мати сорому на дорозі в майбутнє. У жовтні 2010 р. ми вирішили збудувати капличку на місці церкви. Почали збирати кошти. Відгукнулося багато місцевих жителів, які роблять посильні внески й допомагають працею. Звичайно, в наш час будівництво коштує дуже дорого, й сподіватися тільки на власні сили не варто. Тому й звернулися до людей, відомих у місті та за його межами благодійною діяльністю. Велику допомогу надали генеральний директор ТОВ "Роменський завод продтоварів", депутат обласної ради О.І. Саєнко, депутати міської ради С.Ф. Северин, І.Г. Бартош, Д.Є. Кірюхін, директор ЗАТ "РГТФ" О.В. Лакіза, приватні підприємці Ю.В. Кобець, А.В. Перезва. Представники церковної громади побували на прийомі й у міського голови М.К. Калашника, який відповідально сприйняв прохання, пообіцяв всіляку допомогу й підтримку.

Нарешті будівництво розпочалося. Отець Димитрій освятив перший камінь фундаменту каплички та закладену в нього капсулу з іменами всіх, хто допомагав цій святій справі. В урочистій події взяли участь і спонсори будівництва О.І. Саєнко та І.Г. Бартош, які поспілкувалися з людьми. Та це тільки початок, попереду ще дуже багато роботи.

Рада Святогеоргіївської церкви щиро вдячна всім, хто надає посильну допомогу, будівельні матеріали. Сподіваємося, знайдеться ще багато небайдужих людей, які допоможуть нам. Адже кожен зможе помолитися в капличці біля кладовища, поставити свічку, пом'янути тих, хто пішов від нас у вічність. Все, що ми робимо, залишиться майбутнім поколінням. Ми зобов'язані в цей непростий час дбати про духовність, виховання дітей та онуків. І саме православні храми відіграють у цьому визначальну роль.

Запрошуємо всіх до співпраці, наші контактні телефони можна знайти в редакції газети "Вісті Роменщини".

Ганна ЗІНЧЕНКО,

Надія ГУРІЧЕВА,

Людмила ПОДОЛЬСЬКА,

члени церковної громади.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

16
16