Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Ромни нинішні та майбутні
Ромни нинішні та майбутні
Вісті Роменщини
Неділя, 26 лютого 2012, 21:21      Ромни, Сумська область

Кілька років дослідний інститут працював над проектом детального планування (ПДП) центральної частини Ромен, де будівництво ускладнює велика кількість споруд. Нещодавно його презентували в міськвиконкомі під час консультацій з громадськістю. Протягом десяти днів після цього представники громади мали право вносити зауваження та доповнення.

Міський голова Микола Калашник запросив до слова начальника відділу містобудування та архітектури виконкому Юрія Литвиненка, який розкрив перспективи на карті Ромен, окреслені науковцями. Так, проектувальна територія склала 250 га. Роботі б значно допоміг космічний знімок, але впоралися й без нього, зауважив доповідач, а також додав, що ПДП значно спростить дозвільні процедури при будівництві в цих межах. Пройти їх без цього важливого документа практично неможливо. На карту нанесли всі споруди, окрім, можливо, деяких господарських. Однак головне, що на ній позначили ймовірні будівлі майбутнього, передусім житлового і соці­аль­ного призначення, а також транс­портні та інші комунікації.

Під час досліджень з’ясували, що резерв площ під комунальну та приватну забудову складає близько 30% центральної частини міста. Тобто Ромни потенційно готові до зростання кількості населення. Також визначені межі так званих територій обмеженої забудови (зони санітарного захисту, зсувів та ін.). Запропоновано й дев’ятирічний план “архітектурного” розвитку. Зокрема, до першої черги будівництва віднесли житловий будинок на перехресті вулиць Коржівська-Щучки, завершення довгобуду на вул. Коржівській (горезвісна “школа”). Проектанти також запропонували звести два дитячих садки й значно розширити ЗОШ № 3. І ніяких індивідуальних гаражів – тільки кооперативні об’єднання. Найбільш проблемним визнали перенесення протитуберкульозного відділення ЦРЛ. Питання потрібно узгодити із законодавством, генеральним планом міста та іншими, насамперед санітарними і, напевно, фінансовими вимогами.

Окремий розділ стосується охорони пам’яток архітектури. Наприклад, планують “розчистити” проїзд до Собору Святого Духа та Василівської церкви, що на Базарній площі, – важливих об’єктів туристичної схеми України.

Наступним важливим етапом містобудівної галузі стане визначення меж міста, відзначив Юрій Литвиненко, відповідаючи на запитання присутніх. Щоправда, розмови про це точаться не один рік.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

36
36