Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Герої чужих воєн
Герої чужих воєн
Вісті Роменщини
Неділя, 26 лютого 2012, 21:19      Ромни, Сумська область
15 лютого 1989 року остання колона радянських військ була виведена з Афганістану. З тих пір пройшло 23 роки. Проте не загоїлись рани в серцях матерів, які втратили дітей на тій страшній, чужій війні. Понад 14 тисяч солдат і офіцерів загинули в горах та пісках Афга­ністану, тисячі синів нашої держави полягли в озброєних конфліктах в інших країнах світу. І саме цього зимового дня в Україні вшановують пам’ять земляків, котрі не повернулися з далеких країн. Майже в кожному місті й селі встановлені їм пам’ятники, пам’ятні знаки. 

Роменщина теж втратила своїх синів. Тож заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав розпочала зустріч родичів наших земляків, загиблих в Афганістані, з представниками влади. Болем, який не вщухає вже понад два десятиліття, поді­лилися з міським головою Миколою Калашником, першим заступником голови райдерж­адміністрації Володимиром Татаріновим Ганна Матвіївна Глущенко, Людмила Миколаївна Зінченко, Ганна Степанівна Бож­ко, Поліна Григорівна та Олек­сандр Сергійович Уманці, Надія Павлівна Савченко. Їм передали фінансову допомогу, яку за рішенням обласної ради ці сім’ї отримуватимуть щомісяця. Представники спілки ветеранів Афганістану обговорили можливість спорудження каплички поблизу „Чорного тюльпана” та обладнання офісу організації в Ромнах. Вони також пообіцяли, що докладуть усіх зусиль, аби своєю увагою хоча б частково втамувати горе родин, яких осиротила далека війна.

Біля „Чорного тюльпана”, що символом скорботи і пам’яті постав у сквері на вул. Горького, зібралися воїни, котрі в різні роки і на територіях різних держав, не шкодуючи життя, виконували бойові завдання і накази керівництва країни, представники влади й громадськості. Хвилиною мовчання, залпами салюту, гірляндою і численними букетами квітів вшанували тих, хто відійшов у віч­ність. Відзначили громадських діячів, які, перемагаючи біль ран і втрат, займаються патріотичним вихованням підростаючого покоління, його фізичним загартуванням, беруть активну участь у суспільному житті міста й району.

Також делегація ветеранів Афганістану, заступники голови райдержадміністрації Володимир Татарінов і Василь Ремі­нець відвідали мітинг-реквієм “Відлуння афганських гір” у с. Великі Бубни. Разом із представниками громади, вихованцями місцевого дитсадка вони поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям і ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС – єдиного такого меморіалу в Роменському районі. Колишні воїни-інтернаціоналісти також зустрілися з школярами. А в будинку культури на них чекав концерт, під час якого хвилиною мовчання пом’янули тих, хто не повернувся з пекла Афганських гір.

Павло КЛЮЧНИК,

Денис МЯГКОВИЧ.

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009