Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини ТЕПЛОВА АРТЕРІЯ МІСТА
ТЕПЛОВА АРТЕРІЯ МІСТА
Вісті Роменщини
Середа, 15 лютого 2012, 21:36      Ромни, Сумська область
У котельнях, де встановили енергозберігаючі котли, що надійшли за програмою TACIS, стало значно прохолодніше. Старі опалювальні “печі” нагрівали не тільки теплотраси, а й навколишнє середовище. Сучасні набагато економічніші й майже всю енергію віддають теплоносію.

Щоправда, тепер постала проблема обігріву самих котелень. Та в опалювальний період тепловикам не до цього. Головне – безперебійне теплопостачання міста. З цим, зауважує директор КП “Ромникомунтепло” Георгій Кунцевич, працівники галузі справляються. Запорукою стабільної роботи стали якісні випробовування системи влітку, наголосив він. Виявлені й відремонтовані у теплу пору року вісімнадцять критичних точок досі про себе не нагадували. Що ж, хто готує сани влітку, не має проблем узимку.

Протягом опалювального періоду стався лише один значний порив в котельні по вул. Щучки. За температури мінус 20 градусів довелося зупинити циркуляцію води на дві години. Повністю ліквідували наслідки менше ніж за добу.

Загалом протягом доби 14 котелень і 3 топкових підприємства нагрівають 1700 тонн води. Втрати вдалося зменшити від більше 40 до близько 29 тонн за добу. На жаль, до цього призводить неналежний стан підвальних мереж, що протікають. Трапляються й оригінальні випадки, коли споживач просто спускає окріп з батареї в каналізацію, прискорюючи циркуляцію й водночас позбавляючи теплоносія сусідів.

Однак технічні неполадки впливають на роботу підприємства далеко не в першу чергу. Набагато більше залежить від ціни на газ, яка зросла на 40% порівняно з попереднім сезоном і складає 73% витрат. Також тепловики визнають, що теплотворна здатність блакитного палива зменшилася. Тарифи ж для населення заборонили підвищувати, рентабельність при цьому складає 0%. При обслуговуванні бюджетних організацій вона знизилася з 7% до 3%, інших споживачів – з 25% до 14%. Завдає клопоту й підбір кадрів, адже робота сезонна, а спеціаліс­ти повинні мати вагому підготовку, передусім слюсарі контрольно-вимірювальних приладів. Фахівців цього профілю щороку буквально вмовляють залишитися ще на сезон, адже Володимир Джур, якому 72 роки, і Микола Сидоренко вже на заслуженому відпочинку. Ветерани передають досвід Олексію Гречці, який заочно навчається у вузі.

Перелік неплатників майже не змінюється вже протягом кількох років. Населення заборгувало 698 тис. грн., інші споживачі – 652 тис. грн. Цікаво, що соціально вразливі верстви завжди сплачують вчасно. Нерідко доводиться стягувати заборгованість у судовому порядку, найчастіше – з категорії “інші споживачі”. Серед таких ПП “Зевс”, “Житловик”, “Консультант”, ВКП “Астарта”, ТОВ “Меркурій”, ФОП Кізім А.Є., Гаркавий М.Є., Юрченко О.В. та інші, дані про яких конфіденційні, доки справи знаходяться в судовому проваджен­ні.

До речі, подібні списки оприлюднюються щороку. Та вони майже не змінюються.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня