Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Бюджет-2012
Вісті Роменщини
Середа, 11 січня 2012, 21:40      Ромни, Сумська область
Витяги з головного фінансового документа район.

Районний бюджет на 2012 рік сформований згідно з положеннями Бюджетного кодексу України, Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" та відповідним рішенням обласної ради. Розрахунок показників здійснено з урахуванням прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та базується на аналізі поточної соціально-економічної ситуації в районі, а також норм чинного Бюджетного та Податкового кодексів України.

При обрахунку дохідної час­тини бюджету на 2012 рік враховані фактичні надходження 2008-2010 років, очікувані надходження 2011 року та можливі резерви збільшення на 2012 рік.

Протягом останніх років у районі спостерігалася позитивна динаміка щодо зростання доходів місцевих бюджетів. Але, незважаючи на очікуваний ріст фонду оплати праці, збіль­шення орендної плати за землю та інші фактори, надхо­джен­ня на 2012 рік очікуються у сумі 10,7 млн. грн., що менше проти 2011 року майже на 1 млн. грн., у зв'язку з тим, що підприємства ПАТ "Укрнафта" припинять сплату податків до місцевих бюджетів нашого району.

Згідно з формульним розподілом за контрольними показниками Міністерства фінан­сів України для районного бю­джету передбачено майже 12 млн. грн. надходжень, затверджених сесією, - на 1,3 млн. грн. більше.

Як і в попередні роки, практично єдиним бюджетоутворюючим джерелом районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Заплановано отримати 11963 тис. грн. Крім того, до районного бюджету надходитиме плата за державну реєстрацію суб'єктів підпри­ємницької діяльності в сумі 10 тис. грн.

Трансфертів із державного та обласного бюджетів передбачається отримати на 14,2 млн. грн. більше, ніж 2011 року. Їх надійде 82,4 млн. грн., із них дотації вирівнювання майже 51 млн. грн., субвенцій з державного бюджету - 31,3 млн. грн. та з обласного - 144,6 тис. грн.

При цьому на 2012 рік ви­значено нову субвенцію із спе­ці­ального фонду державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах у сумі 782 тис. грн. Кошти за нормативом відрахувань надходитимуть у всі сільські бюджети.

Видатки, що враховуються при розрахунку міжбюджетних трансфертів Міністерством фінансів України, визначені на підставі формули розподілу згідно зі статистичними показниками щодо кількості населення та інших соціальних груп і мінімальних нормативів забезпечення на одного отримувача послуг, розрахованих з урахуванням збільшення розміру мінімальної заробітної плати від 1073 гривень з 1 січня до 1134 гривень у грудні 2012 року, а також коефіцієнтів збільшення вартості енергоносіїв та інших соціальних стандартів.

Враховуючи розрахункові показники, нерозподілені видатки та доходи, які не враховуються при розрахунку міжбюджетних трансфертів, обсяг власних видатків районного бюджету затверджено в сумі 58,6 млн. грн. Із них на органи місцевого самоврядування - 993 тис. грн., освіту - 43,9 млн. грн., культуру - 2,5 млн. грн., охорону здоров'я - 8,9 млн. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення - 1,7 млн. грн., фізичну культуру і спорт - 427,9 тис. грн., інші видатки - 65,2 тис. грн.

У межах розрахункових показників передбачені видатки на фінансування районних програм.

У складі видатків на освіту: на придбання шкільного автобуса - 300 тис. грн., на підвищення кваліфікації педагогічних кадрів - 15 тис. грн., на оздоровлення дітей - 392,4 тис. грн., на позашкільні заходи та інші.

У складі видатків на охорону здоров'я: на відшкодування пільгових медикаментів - 215 тис. грн., на навчання студентів - 46,2 тис. грн.

У складі видатків на культуру: на поповнення бібліотечного фонду - 5 тис. грн., на проведення культурно-мистецьких заходів - 62,3 тис. грн., на придбання музичних інструментів - 28,8 тис. грн. та інше.

У складі видатків на соціальний захист: на виплату компенсації фізичним особам, які здійснюють обслуговування громадян, - 160,1 тис. грн., на передачу субвенції м. Ромни для реабілітації дітей у міському центрі в рамках програми "Соціальна підтримка осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших малозахищених верств населення" - 70,7 тис. грн. та на програму "Молодь Роменщини" - 6,2 тис. грн.

У складі видатків на фізичну культуру: на виконання програми розвитку фізичної культури і спорту - 40 тис. грн.

Передбачені видатки на фінансування інших районних програм на загальну суму 142,9 тис. грн.: "Ветеран" - 8 тис. грн., "Соціальна підтримка осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших малозахищених верств населення" - 69,7 тис. грн., "Співпраця та підтримка комунальних засобів масової інформації" - 20 тис. грн.; "Відзначення державних свят та знаменних подій у 2012 році" - 45,2 тис. грн.

Крім видатків на утримання бюджетних установ та фі­нансування програм, у районному бюджеті передбачаються і видатки розвитку, що входять до складу спеціального фонду районного бюджету, в сумі 1469,8 тис. грн.

По спеціальному фонду власні надходження бюджетних установ, що потім спрямовуються на їх утримання, затверджено в сумі 303,8 тис. грн. Зокрема, по загальноосвітніх школах - 214,7 тис. грн., територіальному центру з обслуговування одиноких непраце­здатних громадян - 20 тис. грн., по закладах охорони здоров'я - 5 тис. грн., по бібліотеках - 1,5 тис. грн., по музичних школах - 60,3 тис. грн., по районному організаційно-методичному центру - 2,3 тис. грн.

Бюджет на 2012 рік за доходами та видатками збалансований, але напружений. Тож необхідно зробити все можливе для його виконання. Але цьому має передувати передусім залучення до районного бю­джету податкових резервів, а також запровадження режиму раціонального та економного використання коштів.

Марина АНІСІМОВА,

начальник фінансового управління РДА
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг