Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини У Ромнах – новий перевізник
У Ромнах – новий перевізник
Вісті Роменщини
Середа, 21 грудня 2011, 21:06      Ромни, Сумська область

Уперше конкуренція на ринку пасажирських перевезень Ромен вийшла за межі міста, й частину маршрутів обслуговуватиме cум­ський приватний підприємець. Однак під час визначення переможців конкурсу перевізників де­які члени комітету висловили зауваження щодо умов його проведення. Депутат міської ради Я.І. Зубан навіть подав запит у прокуратуру стосовно того, що на конкурс виставлялися не маршрути, а оборотні рейси та ін.

Думками з цього приводу поді­лилися голова конкурсного комітету, заступник міського голови А.Г. Жарий, а також члени комітету: Я.І. Зубан, керівники міської організації ветеранів – Б.Ф. Шамрай, молодіжної організації “Новий світ” – В.С. Мурич.

– Конкурсна комісія дотрималася всіх норм, визначених відповідною постановою КМУ, – за­значив Андрій Жарий. – бали нараховувалися суворо за ними. В  результаті право обслуговувати чотири з восьми маршрутів (№№ 2Б, 2Г, 3В, 12) виграла ПП О.В. Сизько. Висловлені зауваження щодо порушень законодавства безпідставні. Адже маршрути промарковані цифрами з буквами. Тобто, якщо йдеться про маршрут № 2А, то № 2Б – це вже зовсім інший, а не оборотний рейс. Напевно, це й вводить в оману. Крім того, було б правильніше оскаржувати рішення виконкому, яким присвоєно такі назви маршрутам, до конкурсу. Адже про його проведення повідомлялося заздалегідь саме для того, щоб усі бажаючі могли висловити свої зауваження. Щоправда, тепер останнє слово за прокурором.

Яків Зубан висловив свою точку зору:

– Відразу після того, як влітку перевізники масово погрожували відмовою обслуговувати міські автобусні маршрути загального користування, я звернувся до Сумської міської асоціації автомобільних перевізників. Її представники зустрілися з міським головою, висловили готовність у разі необхідності сприяти розвитку галузі в Ромнах. Тому й не дивно, що один із членів асоціації запропонував автобуси 2011 року випуску на всі вісім вільних маршрутів у Ромнах. Крім того, він має можливість використовувати спецтранспорт для інвалідів-візочників, яких, до речі, обіцяє перевозити безплатно. Приватний підприємець також висловив готовність оновити й розширити автопарк. Натомість органи міс­цевого самоврядування не змогли забезпечити належний рівень проведення конкурсу. Фактично на нього виставлялися оборотні рейси, а не маршрути із затвер­дже­ними паспортами, яких, до речі, теж не було. Варто додати, що й аудіозапис процедури вівся не повністю. Саме про це йдеться в моєму депутатському запиті Роменському міжрайонному прокурору.

Борис Шамрай додав інші зауваження:

– Вважаю несправедливою умову конкурсу, за якою попередньому перевізнику, якщо він бере у ньому участь, додається одинадцять балів. У результаті частина роменців втратила можливість їздити на нових автобусах й людей перевозитиме транспорт 1992-2005 років випуску. Причому новий перевізник вніс і вигідну інвестиційну пропозицію: за свої кошти облаштувати необхідні зупинки, а також безплатно перевозити інвалідів-візочників спеці­ально обладнаним автобусом. Вважаю, потрібно передусім онов­­лювати автопарк, створювати зручні умови для населення, слідкувати за чітким дотриманням графіків руху, станом резервних автобусів.

Схожу думку висловила й Вік­торія Мурич:

– Незрозуміло, навіщо взагалі збирати конкурсний комітет, як­що всі вимоги щодо визначення переможця визначено постановою Кабміну. На мою думку, таким чином не тільки обмежується вплив із корисливою метою, а й, на жаль, можливість врахувати всі потреби громади. Напевно, варто змінити критерії оцінки. Зокрема, попередні перевізники користуються на конкурсі пільгами, але при цьому не враховується ні якість послуг, ні кількість зривів графіків руху. Особисто я не задоволена результатом. За­мість нових автобусів на маршрутах подекуди залишиться двадцятирічний транспорт. А що це означає, знаю з власного досвіду, адже щодня користуюся ним. Крім того, новий перевізник планує зареєструватися в Ромнах і прийняти на роботу місцевих водіїв. Тобто податки надходитимуть у міську скарбницю. Він готовий ремонтувати зупинки. В салонах нових автобусів не буде контролерів, їх замінить відеоспостереження. Продумана й пільгова стратегія, яка враховуватиме потреби міліції, медичних працівників, людей похилого віку та ін., – уточнила член конкурсного комітету.

Переможці конкурсу надаватимуть послуги з 1 січня. Проте спочатку їх кандидатури має за­твердити міськвиконком. Вагому роль зіграє і реакція прокуратури: якщо правники підтвердять порушення законодавства, результати можуть скасувати й процедура затягнеться. Остаточні висновки з цього зможуть зробити тільки споживачі послуг…

Підготував Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня