Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Необмежене бажання повноцінно жити
Необмежене бажання повноцінно жити
Вісті Роменщини
Середа, 07 грудня 2011, 09:30      Ромни, Сумська область
Третього грудня в усьому світі відзначається Між­народ­ний день інвалідів, спонукаючи мешканців планети замислитися над тим, що поряд живуть люди важкої долі, які втратили частину здоров’я, а значить, і право на повноцінне життя. У цивілізованому світі обличчя держави, мо­ральний клімат суспільства насамперед визначають ставленням до цієї категорії населення.

У сучасних умовах економічної нестабільності інваліди виявились однією з найнезахищеніших верств населення. Саме тому їх соціальні проблеми регулюють більше п’ят­над­цяти законодавчих актів України, які певною мірою вра­ховують міжнародні правові документи. На всіх рівнях прийнято безліч програм щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями. Для ін­валідів передбачено санаторно-курортне лікування, протезування, знижені ціни на ліки,  чимало пільг щодо побутового, торговельного, медичного, тран­спорт­ного обслуговування, пра­цевлаштування, а також забезпечення спецавтомобілями.

На даний час на обліку в м. Ромни перебуває 2731 інвалід, з них 151 дитина, які постійно знаходяться під опікою управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому, територіального центру соціального обслуговування, центру реабілітації дітей-інвалідів.

Сектор обслуговування ін­валідів, ветеранів війни та праці УПСЗН забезпечує їх санаторно-курортними путівками; окремі категорії населення – технічними та іншими засобами реабілітації, зокрема протезними виробами, в тому числі ортопедичним взуттям, спеціальним одягом; виплачує компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування; організовує надання реабілітаційних послуг.

Територіальний центр соц­обслуговування виконує певні функції з надання послуг особам з обмеженими фізичними можливостями. Сьогодні 149 із них отримують їх за місцем проживання. Крім щоденної турботи, соціальні працівники допомагають проводити ремонти, заготовляти дрова, слідкувати за присадибними ділянками. При територіальному центрі діє пункт прокату засобів реабілітації, зокрема інвалідних візків та ходунків.

З 2002 року в нашому місті діє центр реабілітації дітей-інвалідів. Тут створено відпо­від­ні умови для всебічного роз­витку дітей з обмеженими мож­ливостями, впроваджуються новітні методики соці­альної, психолого-педагогічної та медичної реабілітації. З вихованцями працюють висококваліфіковані спеціалісти: вчитель-реабілітолог, його асис­тент, психолог, медична сестра з масажу, фахівець із фізичної реабілітації. Щороку реабілітаційні послуги в центрі отримують понад сто дітей з важкими фізичними порушеннями та розумовими вадами.

Обмежені фізичні можливості – це необмежене бажання жити повноцінним життям. Займаючи активну життєву позицію, підопічні як центру реабілітації, так і терцентру співають, пишуть і декламують вірші, танцюють, грають на музичних інструментах, вишивають, використовують можливість широкого спілкування.

Нині суспільство покликане максимально адаптувати свої стандарти до особливих потреб таких людей, щоб вони відчули себе потрібними, незалежними особистостями. Ус­відомлюючи це, працівники закладів соціальної сфери спрямовують усі зусилля, щоб якомога більше допомогти їм у цьому.

Ярослав ПАНЧЕНКО,

начальник УПСЗН

міськвиконкому
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння