Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Медична реформа
Медична реформа
Вісті Роменщини
Середа, 07 грудня 2011, 09:20      Ромни, Сумська область
Удосконалити галузь охорони здоров’я спробували ще близько десяти років тому, ство­ривши базові амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Але істотних зрушень у цьому напрямку не помічалося. Повернулися до цієї теми тільки нещодавно після впровадження державного пілотного (пробного) проекту реформування системи охорони здоров’я в Дніпропетров­ській, Донецькій, Вінницькій областях і Києві.

Спочатку в згаданих регіонах, а згодом і по всій Україні система надання лікарської допомоги зазнає якісних змін на засадах сімейної медицини, що передбачає обслуговування не окремих пацієнтів, а родини в цілому. Який вигляд реформа може мати на Роменщині, - розповіли членам громадської ради при райдержадміністрації перший заступник голови РДА Володимир Татарінов і головний лікар ЦРЛ Валентина Гунькова.

Так, прийдешні зміни виключать долікарську (фельдшерську) допомогу, від якої вже давно відмовилися у більшості країн світу, зважаючи на її неефективність. Молодший і середній медичний персонал діятиме тільки в складі інших служб. Передусім – первинної медико-санітарної допомоги, тобто сімейної амбулаторії. Вже її керівник – сімейний лікар (наступник дільничного терапевта), у підпорядкуванні якого перебуватимуть ці працівники, приймає рішення, як саме й хто має надати ту чи іншу послугу. Він же вестиме сімейні журнали, що замінять медичні картки, та призначатиме лікування. Якщо з’ясується, що його кваліфікації чи наявних засобів для цього недостатньо, направлятиме до спеці­аліста – на вторинний рівень допомоги, який вже надаватиметься в госпітальних округах. Саме зараз органи місцевої влади, медики докладають всіх зусиль, щоб його створили са­ме в Ромнах. Інакше не тільки в селах, а й у районному центрі залишиться лише мережа амбулаторій, а відвідати отоларинголога, гінеколога, хірурга чи іншого спеці­аліста можна буде лише в іншому місті. На місцях, звичайно, залишаться відділення “швидкої допомоги”, які реагуватимуть на наслідки аварій та інших екстрених випадків, що сталися поза місцем проживання постраждалих. Але їх треба відрізняти від “невідкладної допомоги”, яка також негайно надаватиметься, але вже місцевими силами.

Сімейний лікар обслуговуватиме визначену кількість мешканців за територіальним принципом. Він повинен не тільки проводити виїзні прийоми, а й реагувати на виклики, домовлятися про консультації своїх пацієнтів у лікарняних закладах вторинного рівня меддопомоги, а також забезпечувати їх доставку та ін. Перелік йо­го обов’язків, як і рівень кваліфікації, вимагає досконалого володіння як секретами лікар­ської спеціальності, так і навичками управління. Крім того, за сучасних можливостей медицини 80% ефективності лікування залежить від правильного діагнозу. Це й покладено в осно­ву діяльності первинного рів­ня меддопомоги. Саме тому, на­­голосила Валентина Гунькова, “загальна практика-сімейна медицина” – одна з най­важ­чих спеціальностей, яку необ­хід­но здобувати довше, ніж будь-який інший лікарський фах.

Звичайно, сімейний лікар по­винен жити й працювати в селі, хоча це не обов’язково. А забезпечити відповідне фінансування такої роботи, переконана керівник ЦРЛ, зможе тіль­ки страхова медицина. Реформа також допоможе викоренити елементарні прояви корупції в лікарнях, коли, наприклад, пацієнтів проводять без черги. До речі, саме це обурює людей найбільше, – підкреслив Володимир Татарінов.

Таким чином, невдовзі меш­­канці міста і району зможуть розраховувати на візит сі­мейного лікаря. Але щоб скорис­татися всіма перевагами нової системи охорони здоров’я, доведеться почекати кілька років, сподіваючись, між ін­шим, і на стабільність у держа­ві.

Підбиваючи підсумки обговорення, голова громадської ради В’ячеслав Леонов, який вів засідання, порадив докладніше розкрити суть реформи в засобах масової інформації.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юний орел
Юний орел