Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Музика “сіверського затворника” з Ромен
Музика “сіверського затворника” з Ромен
Вісті Роменщини
П'ятниця, 25 листопада 2011, 09:23      Ромни, Сумська область
У Ленінград­ській області від­крився будинок-музей композитора Ісаака  Швар­­­ца, який народився в міс­ті Ромни. Його не стало в 2009 році.

Великий ком­­позитор разом зі своєю дру­­жиною Антоніною Володимирівною довгі роки жив і працював у селищі Сіверський Гатчинського району Ленінградської області. Маестро навіть називали “сіверським затворником”. А сивоволосого чарівника-музиканта з променистими очима дуже любили місцеві жителі. Він написав величезну кількість музичних творів. Відкриття музею – це не тільки данина пам’яті про нього, а й величезний внесок у розвиток культури та російсько-українських відносин.

“Музикант, що споруджував із душі моєї багаття...” – такі рядки про прекрасного композитора Ісаака Йосиповича написав його давній друг Булат Окуджава, в співавторстві з яким Шварц написав 32 пісні. Його музику з кінофільмів “Біле сонце пустелі”, “Станційний доглядач”, “Солом’яний капелюшок”, “Сто днів після дитинства”, “Зірка чарівного щастя” неможливо забути чи сплутати з чиєюсь іншою.

Гостинний будинок маестро пам’ятає багатьох зірок вітчизняного кінематографа. Тут бували Андрій Миронов, Інокентій Смоктуновський, Володимир Висоцький, Олексій Баталов, Павло Луспекаєв, Сергій Соловйов, Тетяна Друбич, а також великий японський режисер Акіро Куросава та багато інших.

Залишається тільки додати, що у музеї потрібно побувати!

Олександр БЛИЗНЮК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Залізничий вокзал
Залізничий вокзал