Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Щедрий інвестор у Глинську
Щедрий інвестор у Глинську
Вісті Роменщини
П'ятниця, 25 листопада 2011, 09:04      Ромни, Сумська область

Коли б сталося диво й колиш­ній генсек, палкий прихильник кукурудзи Микита Хрущов глянув би на качанисту, що росте на глинських полях, то від задоволення б ахнув. Стебла товсті, густі, розлогі, на них і качани дорідні. Середній урожай складає 90 ц з га. Полем поважно просуваються “Джон-Діри”, з рукавів золотою хвилею сиплеться зерно. Завантажені великовагові автомобілі беруть курс на елеватор.

– Кукурудзу в нинішньому році вирощували на 3170 гектарах, – розповідає керуючий Глинським відділенням СТОВ “Дружба-Нова” В.А. Гусениця. – Плануємо, що валовий збір складе 28 тис. тонн. Обробляємо близько 5000 гектарів землі. Від нашого попередника ТОВ “Нафком-Агро” землі дісталися в запущеному стані. Боремося з бур’янами, вносимо мінеральну поживу. Через несприятливі погодні умови не посіяли озиму пшеницю, але надалі цю культуру будемо практикувати.

– Скільки земельних паїв обробляє підприємство? – запитую.

– Уклали договори оренди із 110 власниками паїв. У нас, до речі, висока орендна плата: 5 процентів вартості земельної ділянки. Тож селяни отримують вагому добавку до сімейних бюджетів. Для прикладу, у с. Заруддя (пай складає 5 га) кожен орендодавець одержав за рік по 2,9 тис. грн. Розраховуємося грошима, а за бажанням власника – зерном, послугами.

– Доводилося чути, що інвестори хоч і збирають високі врожаї, але землю передозовують шкідливими речовинами. Що на це скажете?

– Добрива вносимо згідно з рекомендаціями науковців та набутим досвідом. Працівники агрохімлабораторії проводять аналіз ґрунтів, підраховується, скільки поживних речовин “виніс” зібраний врожай. І тоді вже розраховуємо норми внесення мінеральних добрив, їх не застосовуємо більше від потреби вже хоча б тому, що дорогі.

– Керівник вашого підприємства, кажуть, відзначається новаціями у виробництві.

– Сергій Анатолійович Гайдай дбає не тільки про економіку господарства, а й турбується про людей. Механізатори працюють на новій техніці, мають пристойні заробітки. У період збирання комбайнер заробляє 1,5 тисячі гривень за день. Але ж і викладаються хлопці на повну, мають високу кваліфікацію. Слів похвали заслуговують механізатори Анатолій Голуб, Анатолій Запорожченко, електрогазозварювальник Олександр Кирпань, робітники Володимир Момот, Олександр Ємельянов. Над підвищенням врожайності сільгоспкультур успішно трудиться агроном відділення Григорій Калита.  Покращуються побутові умови для працівників. Нині проводиться євроремонт гуртожитку, де будуть душові кімнати, пральна машина, їдальня. У приміщенні контори встановлено пластикові вікна, проводяться опоряджувальні роботи. Побачив сільський голова, як оновлюється наш офіс, і до мене з проханням: “А як би й нам у сіль­ській раді замінити вікна на пластикові?” Зателефонував я генеральному директорові С.А. Гайдаю, виклав прохання голови. А він на те: “Потрібно – виділимо грошей”. Громада звертається з проханням до керівництва тому, що люди пересвідчилися у його щедрості. Лише в нинішньому році виділено на ремонт клубу в с. Чеберяки 32 тис. грн., Глинської школи - 22 тис. грн. а разом підмога соціальній сфері сіл склала близько 100 тис. грн. Ще не так давно землі “гуляли” (неефективно використовував масиви  попередній орендар ТОВ “Нафком-Агро”). нині ж вони дають високі врожаї. Виникла потреба щодо підприємства для просушування та переробки зерна.  Таке планується звести в районі с. Біловод. А це значить, що створюватимуться нові робочі місця. Зросте зайнятість селян.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

016
016