Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Роменській виправній колонії – 50
Роменській виправній колонії – 50
Вісті Роменщини
Четвер, 17 листопада 2011, 20:57      Ромни, Сумська область

Слово тюрма викликає неприємні емоції, думки, почуття. Але, як відомо з історії, місця для покарання злочинців чи просто порушників закону були завжди. Так уже складається земне життя людини, що вона часом не може пройти ним, не спіткнувшись, не наробивши неприєм­ностей та бід як для себе, так і для оточуючих.

Як кажуть, від суми та тюрми не зарікайся. Призначення виправно-трудового закладу - перевиховати людину, допомогти їй по­збу­ти­ся хибних нахилів, піс­ля від­буття покарання стати на сте­жи­ну добра.

Роменська виправна колонія № 56 порівняно "молода". Їй лише 50 років. Але тут уже склалися свої традиції. Колектив має досвід, здобутки. Цю "круглу" дату днями й відзначили працівники закладу. Підсумували зроблене, намітили плани на майбутнє.

- Основне завдання праців­ників колонії - перевиховання засуджених, спрямування їх на шлях виправлення, - наголосив у своєму виступі начальник управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Сум­ській області, генерал-ма­йор внутрішньої служби В.І. Макаренко. - І ви зі своїми обов'язками справляєтеся успішно. Завдяки старанням колективу тисячі українців повернулися до повноцінного, цікавого, змістовного життя.

Ще зримішим, масштабнішим стає зроблене, коли повертаєшся в недалеку історію. На околиці села стояло декілька пустуючих приміщень спиртзаводу. Територію обгородили дощаним парканом, поставили намети для засуджених - і колонія запрацювала. Почали будувати гуртожитки, бокси, виробничі приміщення. Найбільше старань до будівництва, формування та виховання трудового колективу доклали керівники закладу. Професіоналізмом, відданістю своїй справі відзначилися В.І. Жеба, В.П. Лузан, О.М. Кириленко, А.О. Ткаченко, В.М. Москаленко та інші.

Приємно, що в установі склався свій стиль роботи, працюють у ній династії. Для прикладу, Анатолій Олександрович Калініченко пішов на за­служений відпочинок, йому на зміну прийшли сини Олег та Володимир. Володимир Вікторович Нужний також переконав двох синів, що їх покликання - пенітенціарна служба.

Далі всіх бажаючих запросили на територію колонії, де вони ознайомилися з виробництвом, умовами проживання та побутом засуджених.

- Один із основних способів перевиховання - праця, - розповідає помічник начальника установи О.А. Калініченко. - Бо негативні думки, почуття саме й народжуються від неробства. Ув'язнені виготовляють вироби з металу, дерева, практикуємо художнє кування. Працює три пилорами, плануємо встановити обладнання з виробництва пелетів (паливних брикетів), які продаватимемо за кордон.

Приємно вразили екскурсантів і умови проживання засуджених. У приміщеннях акуратно застелені двоярусні ліжка, на тумбочці телевізор, до речі, в'язні мають можли­вість дивитися програми кабельного телебачення. А ще є бібліотека. Її постійно відвідують читачі. Лише в нинішньому році всього за 4 місяці реконструювали приміщення їдальні, де одночасно може пообідати 150 чоловік. Зміни на краще відбулися і останнім часом, коли керівником установи став Ю.Ю. Сохань.

Потім в актовому залі від­булася урочиста частина свята - привітання, подарунки. Почесні грамоти вручали представники обласної і районної влади, директор базового господарства ДГ "Агрофірма "Надія", депутат районної ради П.О. Черненко, голова ветеранської організації установи, депутат міської ради В.Ю. Книга.

Відзначили працівників за­кладу, зокрема представників середнього та старшого начальницького складу, ветеранів. Серед них Андрій Ткаченко, Володимир Книга, Володимир  Москаленко, Сергій Завада, Станіслав Марченко, Володимир Свинобой.

Працювати до установи йдуть мужні, сильні люди, за пле­чима яких війсь­кова служба, бо діяти доводиться в екстремальних, неординарних умо­вах. Силу, спритність продемонстрували під час показових виступів бійці загону швид­кого реагування під керівництвом старшого інспектора І.Ю. Марченка (на знімку внизу). Вони мірялися силою в рукопашних боях, розбивали цеглини, разом із собакою затримували злочинця та ін. Як і на кожному святі, була й концертна програма. Приємні хвилини радості подарували присутнім самодіяльні артисти, які працюють в установах виконання покарань області.

Останнім акордом святкової програми став куліш. Уже за столом у невимушеній обстановці всі могли виговоритися, поділитися враженнями. А згадати було що, бо саме ці люди творили історію установи. багато з них працюють тут і понині, успішно справляються з покладеними на них обов'язками. Виконують свою головну місію: допомагають засудженим жити в злагоді із законом, відмовитися від шкід­ливих звичок, тобто перемогти самих себе. А це зробити нелегко.

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода