Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Зустріч у сутінках
Зустріч у сутінках
Вісті Роменщини
Середа, 09 листопада 2011, 21:53      Ромни, Сумська область

Від звіту міського голови че­кали звичного масового шоу в міському Будинку культури. Однак Микола Калашник змінив цю традицію. Очільник Ромен доповідає про зроблене в мікрорайонах. В одному з попередніх номерів газети оприлюднено графік цих зустрічей.

 

На жаль, перша з них не відбулася. Бо саме того дня Президент України збирав керівників міст, про що повідомили ввечері напередодні за­планованого в ЗОШ № 10 зібрання. Другу зустріч у ЗОШ № 9 теж спіткала неприємна несподіванка, яка натомість тільки додала відвертості заходу. Проводилася масштабна планова заміна електромереж, тому школа працювала без світла. Почекавши з півгодини, Микола Кирилович за­просив людей надвір, де й розповів про результати своєї діяльності за останні дев’ять місяців. Паралельно прозвітували й депутати, закріплені за мікрорайоном, Ігор Бартош і Микола Гусєв. Сутінки налаштовували на щиру задушевну розмову.

Розповідь про загальні тенденції розвитку Ромен: добудову СЗОШ № 1, налагодження відносин з Малою академією наук, перспективи зведення станції знезалізнення води, підсипку ґрунтових до­ріг, ремонт доріг, ліфтів, дахів та ін. присутні слухали хоча й з інтересом, але більше їх цікавило інше – що планується зробити конкретно в мікрора­йоні Лозова. Зрештою, саме для цього міський голова від­мовився від загального звіту.

Передусім люди незадоволені роботою деяких перевіз­ників. Невдовзі після додаткових конкурсів проблемні маршрути, ймовірно, обслуговуватимуть уже інші, – заспокоїли представники влади.

Багато прикрощів завдає відсутність вуличного освітлення, – скаржилися мешканці. Проблему планують незабаром усунути, замінивши ліхтарі в центрі на сучасніші, а демонтовані встановити на вулицях віддалених мікрора­йонів.

Закриють і комунікаційні колодязі. Викрадені кришки замінять на нові. Проте, щоб виготовити їх, потрібен час. Принаймні 200-300 штук зроблять взимку.

Під час зустрічі також з’ясувалося, що ємностей з небезпечними речовинами давно немає на території очисних споруд. Але жахливі чутки про потенційну небезпеку досі ходять серед населення. Сподіва­тимемося, більше їх не розповсюджуватимуть.

Приємно було почути подяку від імені мешканців будинку на бульварі Шевченка, 27, де живуть переважно пенсіонери та інваліди по зору. Микола Калашник активно посприяв у відновленні газопостачання цієї будівлі.

Нагадали міському голові й про ремонт даху будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 35. Проблему, що «тягнеться» з квітня, вирішать протягом 2-3 тижнів, пе­редусім завдяки співфінансуванню робіт із мешканцями.

Присутні пораділи звістці про те, що у міському бюдже­ті на наступний рік заплановано обладнати спортивну кім­нату в ЗОШ № 9. Також за­кладено кошти для придбання деревини, щоб звести спор­тивний і дитячий майданчики в мікрорайоні.

Прозвучало прохання встановити сміттєві контейнери поблизу місцевої річечки Пипа, яку перетворили на звалище. Продовжуючи тему, заступник міського голови Андрій Жарий розкрив загальні тенденції змін у цьому напрямку.

Громада допомогла визначитися й з іншими завданнями, які треба вирішити міській владі. Так, лозівчани збирають кошти для зведення каплички на місці, де колись стояв православний храм. У мікрора­йоні ніяк не відкриють аптеку. Не працює проводове радіо. Треба прогрейдерувати й підсипати дороги. Як і всі роменці, мешканці окраїни відчувають необхідність у ще одній газовій заправці для автомобілів та ін. Просили й зробити пішохідний перехід біля міжрайонної прокуратури. Проте цьому мо­жуть суперечити правила дорожнього руху.

Представники старшого покоління торкнулися найболючішого, особливо для тих, хто працював на збанкрутілих провідних підприємствах Ромен, – відродження промислових гігантів. Прикро, але всім зрозуміло, що дорогоцін­ний час втрачено. Єдине, що зараз вдається робити, це берегти від «дерибану» те, що залишилося, принаймні бу­дів­лі…

Загальний настрій, який па­нував на зустрічі, напевно, ви­словила вже в цілковитій темряві вчителька ЗОШ № 9 Ельвіра Стипко:

– Вважаю, що з Вами, Миколо Кириловичу, з’явилося більше діловитості в стосунках влади і громади. До чиновників тепер можна «достукатися».

Варто сподіватися, що позитив не зник і після того, як учасники зустрічі поверталися неосвітленими, розбитими транспортом вулицями додому. Зрештою, головне – не впа­дати у відчай. Особливо коли позитивні зміни можна-таки побачити, а не тільки по­слухати про них.

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop21
konotop21