Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Iсторiя та сучаснiсть служби зайнятостi
Iсторiя та сучаснiсть служби зайнятостi
Вісті Роменщини
Субота, 05 листопада 2011, 21:54      Ромни, Сумська область

Роменська окружна інспекту­ра праці як відділ міськвиконкому була створена  на  підставі  постанови ВУЦИК від 7 березня 1923 р. про нову систему адміністративно-територіального розподілу: район – округ – губернія. Округ утворювався на території 2-3 повітів, а окружні відділи (інспектури праці) ставали спадкоємцями пов­новажень повітових інспектур праці.

Окрінспектура контролювала ді­яльність районних підрозділів, забезпечувала інтереси робітників у всіх областях господарства, регулювала ринок праці з метою планомірного розподілу робочої сили, протистояла безробіттю, забезпечувала соціальне страхування й дотримання техніки безпеки. Її компетенція поширювалася як на приватні, так і на державні підприємства й організації.

Спочатку структура окружної інспектури праці відповідала повітовому відділу праці. Потім контрольні комісії ліквідували, а трудові конф­лік­ти розбирали спеціальні трудові сесії нарсуду. Обкладання населення трудгужподатком вилучили з компетенції органів праці й передали фінансовим органам. Скоротився й штат окрінспекцій: до липня 1923 р. він складався з окружного інспектора, інспектора праці та діловода. У квітні 1924 р. під її контролем знаходилося 520 державних, 372 приватних, 100 кооперативних промислових під­приємств і торговельних закладів, де працювало 7893 робітники та службовці.

У 1925 р. ліквідували губернії, апарат керування передали округам. У Роменській окрінспектурі праці встановили штат із 7 осіб. До червня 1926 р. його збільшили до 11: старшого інспектора, дільничного, технічного, сільськогосподарського інспекторів, секретаря-юрисконсульта, співробітників посередбюро (біржі праці), завідувача секції підлітків, діловодів. У 1927-1928 роках Наркомпраці затвердив штат Роменської окрінспектури в кількості 7 осіб, на біржі праці – 3 осіб. У такому складі установа діяла до ліквідації округів і переходу на двоступеневу систему управління в жовтні 1930 року. До утворення областей (1932 р.) тимчасово її обов’язки перейшли до районних управлінь підготовки й постачання робсили.

1 грудня 1978 р. створено Роменське бюро з працевлаштування, яке очолив М.К. Шкутов. Пізніше посаду начальника установи обіймали І.П. Савченко, І.І. Дервоєд, якого у березні 1991 р. призначають уже директором Роменського міськрайонного центру зайнятості населення. У різні роки МРЦЗН очолювали В.В. Москаленко, М.П. Демченко, Є.М. Гаркавий, Ю.В. Бабенко, Н.М. Прокопець.

* * *

Нині Роменський міськрайонний центр зайнятості населення (МРЦЗН) – робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Установа сприяє зайнятості населення. Зокрема, надає інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, поповнює банк вакансій, здійснює пошук підходящої роботи, влаштовує громадян на вільні та новостворені робочі місця.

Важливою складовою цієї діяльності є працевлаштування неконкурентоспроможних верств населення на заброньовані робочі місця, у тому числі за рахунок надання дотацій роботодавцям, а також шляхом організації підприємницької діяльності, підвищення конкурентоспроможності незайнятих громадян завдяки органі­зації профе­сійного навчання, тимчасових громадських робіт тощо.

Протягом дев’яти місяців нинішнього року за допомогою МРЦЗН знайшли роботу 1512 осіб, що на 35 осіб більше, ніж за відповідний пері­од минулого року. Одноразову допомогу для відкриття підприємницької діяльності отримали 26 користувачів послуг центру.

На сьогодні в Роменському міськрайонному центрі зайнятості населення працює 33 особи, з них 29 державних службовців.

Працівниці відділу бухгалтерського обліку не тільки ведуть відповідну документацію, як у будь-якій іншій установі. Їм також доводиться нараховувати матеріальне забезпечення безробітним, забезпечувати оплату соціальних послуг: громадських робіт, професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації безробітних, обчислювати дотації роботодавцям та ін. Протягом дев’яти місяців нинішнього року відділ нарахував 6,1 млн. грн. різноманітних виплат. Крім того, бухгалтерам доводиться постійно консультувати роботодавців щодо видачі довідок про середню заробітну плату на підприємствах.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юний орел
Юний орел