Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини В Андріяшівських пекарів
В Андріяшівських пекарів
Вісті Роменщини
Субота, 05 листопада 2011, 21:52      Ромни, Сумська область

Ми часто (і цілком заслужено) хвалимо селян за вирощене зерно, але ж щоб паляниця зарум’янилася на столі, великий труд докладають працівники хлібопекарських підприємств. Серед них і Андріяшівський хлібозавод. За­снований він у 1972 році, нині це порівняно невелике підприємство “живе”, працює, конкурує з потужнішими виробниками.

– Ринок хліба сьогодні переповнений, – розповідає директор О.П. Половцева. – на Роменщині торгує шість підприємств, завозять хліб навіть із сусідніх областей. Така конкуренція змушує нас працювати над підвищенням якості продукції, її здешевленням. Саме для цього в нинішньому році придбали нову піч іноземного виробництва. Оновлення обладнання дало можливість зменшити витрати газу втричі. Це ніби й добре, але ж голубе паливо подорожчало і виграш виявився незначним.

– А які потужності заводу?

– За місяць виготовляємо в середньому 50 тонн продукції. З них 4 тонни - кондитерських виробів. Стараємося урізноманітнювати асортимент. Сьогодні у торговельні точки надходить більше п’ятдесяти найменувань наших товарів. Лише хліб випікаємо чотирьох зразків. Буханець у магазині коштує 3 грн. 20 коп. Хліб у нас без синтетичних харчових добавок. Приїздили з Києва, пропонували рецепти за новими технологіями, за яких хліб не черствіє 10-20 діб, але ми відмовилися. Олію, цукор беремо в сільгосппід­приємствах, а їм постачаємо хліб у їдальні. Співпрацюємо з ФГ “Урожай”, ТОВ “Ромни-Інвест”. Реалізуємо продукцію в магазинах споживчої кооперації, на ринку, в Глинській школі-інтернаті. Також здійснюємо виїзну торгівлю. Але ж почуваємося ображеними тим, що жителі Андріяшівки, сусідніх сіл купують хліб із Лох­виці (тільки тому, що машина підвезла під двір), не є “патріотами” нашого  заводу. Підприємство ж сплачує податки в місцевий бюджет. Для прикладу, за дев’ять місяців ми відрахували 35 тис. грн. Ці кошти йдуть на соціальний розвиток села та інших територій району. Логічно – наш завод слід і підтримувати жителям району.

– Ольго Павлівно, основою виробничого процесу є люди. Як підприємство забезпечене кадрами?

– Колектив нараховує 50 осіб, вакантних місць немає. Більшість працівників трудяться роками, досконало опанували виробничі спеціальності. Набутим досвідом діляться з молодими. Старанністю  відзначаються майстер Ніна Скора, укладальниця тіста Марія Школяренко, тістороб Любов Саєнко, пекар Ірина Плита, водії Олександр Бега, Михайло Баклай, головний бухгалтер Тетяна Шевченко.

Хліб на столі – одна з перших святинь. І коли його буде вдосталь та ще й смачного, то, як мовиться, – і лихо ніпочім. Саме над забезпеченням людей цим найціннішим продуктом харчування і працюють андріяшівські пекарі.

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Шевченка
Бульвар Шевченка