Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Про тепло в школах та містобудівну документацію
Про тепло в школах та містобудівну документацію
Вісті Роменщини
Понеділок, 31 жовтня 2011, 22:48      Ромни, Сумська область

Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова РДА В.П. Сєрік. Про підготовку об’єктів соціальної сфери до опалювального періоду 2011-2012 рр. доповів за­ступник голови РДА В.І. Карнаух. Він, зокрема, відзначив, що школи, медичні і культурні заклади нині опалюються, підтримується оптимальна температура.

Дровами, вугіллям вони забезпечені на 100 відсотків. Однак сталася затримка із запуском у роботу котелень (на декілька днів) у 10 навчальних та дошкільних і 2 медичних закладах з тієї причини, що не було проектної документації на обладнання. В обговоренні доповіді виступили начальник відділу освіти Л.П. Шкурат та інженер-енергетик від­ділу охорони здоров’я РДА М.І. Свистун.

Про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 9 місяців 2011 року інформував присутніх заступник голови РДА О.О. Обідейко. Він наголосив, що в нинішньому році добре спрацювали промислові підприємства. Це – філія “Роменський молочний комбінат” ПП “Рось”, ЗАТ “СБК”, ДП “Роменський агролісгосп”, Андріяшівський хлібозавод та інші. В їх виробництво інвестовано 7,4 млн. грн., що на 3,6 млн. грн. більше, ніж торік.

На полях сільськогосподарських підприємств нині збирають кукурудзу, цукрові буряки. Ці культури вродили добре. Качаниста, для прикладу, в окремих господарствах дає по 100 ц з га, що дало можливість у цілому підняти показник урожайності зернових культур. Сьогодні він складає 26 центнерів з гектара, що на 4,3 центнера більше, ніж торік.

У той же час допущено відставання у тваринницькій галузі. Це обумовлено скороченням поголів’я. Так, кількість великої рогатої худоби з початку року зменшилася на 642 голови, свиней – на 900. Слід працювати над підвищенням заробітної плати трудівників полів та ферм. У середньому вона склала 1400 грн. за місяць. Найвищі заробітки у ТОВ “Урожайна країна” (2206 грн. за місяць), “Агрофірма “Біловоди” (1990 грн.), ТОВ “Ромни-Інвест” (1896 грн.). Найнижчі – в ФГ “Урожай” (711 грн.), ПП “Шляховик” (818 грн.).

Значною підмогою для селян є плата за оренду земельних паїв. На сьогодні з власниками земельних наділів розрахувалися на 55 відсотків. Плата за оренду паїв у середньому по району становить 3,2 процента грошової оцінки ділянки. Проте окремі господарники виплачують менше 3 від­сот­ків вартості паю, чим  порушують закон.

Виконано планові завдання з газифікації населених пунктів. Прокладено 41,4 км газопроводу, голубий вогник спалахнув у 202 будинках. Позапланово, з ініціативи жителів села проліг газопровід до с. Червоне (довжина 7,5 км). Проводяться роботи із забезпечення жителів питною водою, ремонтуються дороги. На покращення шляхового полотна витрачено 2,2 млн. грн., але якість виконаних робіт бажає бути кращою.

Проаналізувала наявну містобудівну документацію населених пунктів Роменського району та її відповідність сучасним вимогам начальник відділу містобудування, архітектури і житлово-комунального господарства РДА Н.М. Трофименко.

Вона, зокрема, наголосила, що сільським радам слід організовано працювати над виготовленням генерального плану забудови сіл, бо надалі без наявності цього документа не можна буде проводити газифікацію, зведення та реконструкцію будівель, проводити оборудки з майном і таке інше.

В обговоренні вищеназваних питань також виступили начальник фінансового управління М.В. Анісімова, начальник Роменського МВ УМВС України в Сумській області Ю.М. Яровий, Великобубнівський сільський голова Л.Я. Буша.

 

Микола ГНАТЕНКО.

 


 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop71
konotop71